Aydın Nazilli'de 111 m2 Belediye Lojmanı 230.000 TL'ye Satışa Çıkarıldı

Aydın Nazilli Belediyesinden satılık konut ilanı geldi. Belediye başkanlığı 111 m2 daireyi 230 bin TL'den satacağını ilan etti. Satış sürecinde KDV avantajı olan konut için kredi olanağı da var.

Aydın Nazilli'de 111 m2 Belediye Lojmanı 230.000 TL'ye Satışa Çıkarıldı

Aydın Nazilli Belediye Başkanlığı kendisine ait olan bir daireyi ihale usulü ile satacağını duyurdu. 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi uyarınca açık teklif toplayacak belediye başkanlığı ihale işlemlerini 26 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Aydın'da ev almak isteyenler belediyenin duyurusu kapsamında önce başvurularını yapacaklar ardından 26 Ocak'ta ihale tekliflerini sunacaklar.

AYDIN'DA BELEDİYEDEN SATILIK DAİRELER

Aydın belediye başkanlığının duyurusunda konutun konum özellikleri paylaşıldı. Dairenin Nazilli İlçesi Dallıca Mahallesinde bulunduğu ilan edilirken bulunduğu parsel 1676 olarak açıklandı. Konutun ilan edilen adreste 1. katta bulunduğunu duyuran kurum dairenin 111 m2 büyüklükte olduğunu açıkladı.

aydın nazilli konut satış 1

Tabloda görüldüğü gibi kurum daire için 230 bin TL muhammen bedel belirledi. İhaleye katılmak için 6.900 TL ihale başvuru ücretinin ödenmesi ve 250 TL ile şartnamesinin alınması gerek.

230.000 TL'YE EV ALMAK İSTEYENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale işlemleri için bir de uyarıda bulunan Nazilli Belediyesi "Belediyemizin tüzel kişiliğine ait taşınmazın satış ihalesi 26.01.2022 tarihinde Belediye Binasında toplanacak Belediye Encümeni huzurunda yapılacaktır. İhaleye katılabilmek için; İhaleye katılmak isteyenlerin, belirtilen gün ve saatinde Belediye Encümeni huzurunda hazır bulunmaları şarttır." açıklamasında bulundu.

İhaleye katılacak olanlar başvurularını "İhalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış İkametgah belgesi, Nüfus Cüzdanı Sureti, bir başkasının adına ihaleye katılım sağlanacaksa vekaletname, ilan edilen 6.900 TL'lik geçici teminat bedeli ödendiğine dair makbuz, Nazilli Belediyesinden alınacak borcu yoktur yazısı ve ihale şartnamesinin alındığına dair evrak. " belgelerini teslim ederek yapacaklar.

İhaleye dair tüm ayrıntılı bilgileri Nazilli Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden öğrenebilir, ihale şartnamesini yine bu belediye biriminden alabilirsiniz.

SONRAKİ HABER