Ayı Piyasası Uyarısı Yapan Dünyaca Ünlü Yatırımcı Bitcoin'in Boğa Koşusu İçin Tarih Verdi!

Dünyaca ünlü yatırımcı  Kiyosaki, son günlerin en çok tartışma konusu olan Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin fiyatı ne zaman yükselecek? 

Finans 12.05.2022 - 00:07 12.05.2022 - 00:07 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin çok büyük bir fiyat çöküşü içerisinde kaldı. Ayı piyasasının kontrol altına aldığı söyleyen Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içerisinde 30 Dolar aşağısını test etti. Son 24 saat içerisinde Bitcoin yüzde 5’in üzerinde değer kaybederken şu anda BTC 29.290 Dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. 

Bitcoin’de meydana gelen fiyat düşüşü çok sayıda piyasa katılımcısının en önemli gündemi haline geldi. Düşüş trendi devam eden Bitcoin’in ulaşacağı seviyeler merak konusu olmaya başladı. Bitcoin’in uzun vadede yeni bir toparlanma eğilimi gösterme gücüne sahip olup olmadığı ise tartışmaya açıldı. Çok sayıda kripto para analisti ise yaptıkları son değerlendirmede Bitcoin’in ayı piyasasında olduğunu iddia ediyorlar. 

BİTCOİN İÇİN AYI PİYASASI YORUMU

Dünyaca ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki da Bitcoin’in ayı piyasasına girdiğini iddia eden isimler arasında yer alıyor. Ayı piyasasına dair bir değerlendirme yapan Robert Kiyosaki, “Herkes Bitcoin’in ayı piyasası içerisinde olduğunu söylüyor. Buna katıldığımı ifade edebilirim. Ek olarak ise ayı piyasasının sadece Bitcoin’i etkisi altına almadığını söyleyebilirim. Borsa da ayı piyasasına girdi, tahvil de ayı piyasasına girdi.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Robert Kiyosaki, “Kripto para piyasaları yıllar içerisinde borsa ve hisse senetleri ile ilişkili olmaya başladı. NASDAQ yıldan yıla yüzde 21 değer kaybetti. Bitcoin için değer kaybı ise yüzde 17 oldu. Dolayısıyla Bitcoin’in büyük bir güç kaybı yaşadığı ve toparlanamayacağı değerlendirmeleri doğru değil.” ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN NE ZAMAN YÜKSELECEK?

Bitcoin’in ayı piyasasından çıkacak güce sahip olduğunu söyleyen Robert Kiyosaki, “Bitcoin ayı piyasasından çıkacaktır. Daha önceden bunu başardı ve yine bunu sağlayabilecek güce sahip. Haziran ayında buna dair işaretler alabileceğimize inanıyorum. Bitcoin dipten dönüp boğa koşusuna başlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@