Ayın ve Yılın Son Duyuruları! Kamuda Kiralık 3+1 Daire İlanları ve Aylık Fiyatları

3 kamu kurumu kendilerine ait olan taşınmazların kiralanması için yeni duyurular yayımladılar. Kurumların hem ayın hem yılın son duyurularına başvuru için ise kısa bir süre kaldı.

Emlak Haberleri 22.12.2021 - 10:54 22.12.2021 - 10:54 Mustafa Karagöz

Kamu kurumları kendilerine ait olan konutların sadece satışlarını yapmazlar. Kurumlar konutları için kiralama ilanları da yayımlarlar. Kamudan konut kiralamak isteyen vatandaşların neler yapacağını ise haberimizde güncel ilanlarla ile birlikte derledik. 

KAMU KURUMLARININ EVLERİ NASIL KİRALANIR?

Kurumlar kendi sitelerinden, basın ilan kurumundan, milli emlak müdürlüğü resmi sitesinden ihale duyuruları yayımlarlar. 

Duyurularda kiralanacak olan konutun bulunduğu il ilçe semt bilgilerinin yer aldığı açık adresi, konutu büyüklüğü oda ve bağımsız bölüm sayısı, katı, konumu cephesi, bina durumu, evin yapılı veya eski olduğuna ilişkin tüm bilgiler yer aldı. 

Başvuru kılavuzu şeklinde yayımlanan ihale duyurularında ayrıca aylık kira tutarı ve yıllık kira tutarına dair beklentiler yer alır. Bu bilgilere göre vatandaşlar kiralanacak konutlar için başvurularını yapalar. Başvuruların ardından ise ihale tarihinde açık artırmaya katım sağlanır ve teklif sunulur. En yüksek teklifi veren konutu ilan edilen süre boyunca kiralama hakkı elde eder. 

GÜNCEL KİRALIK KONUT DUYURULARI

Kamu kurumlarının güncel duyurularına bakıldığında 3 farklı kamu kurumunun konut kiralama ihale ilanı olduğu görülüyor. Edirne Uzunköprü Belediye Başkanlığı, İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanlığı ve İstanbul Kızılay Şube Başkanlığı kendilerine ait konutları kiralayacaklar. 

Konutların özellikleri ve ihale tarihi ve konutların bulunduğu şehirlere dair kısa bilgiler içeren tablo şu şekilde;

kiralık lojman 22 aralık

Uzunköprü Belediyesi'ne ait meskenler aylık 400 TL bedelle kiralanacak. Belediye iki daire için kiralama ilanı yayımladı. Küçükçekmece İlçesinde yer alan daireler ise aylık 2000 TL bedel ile kiralanacak. Kızılay tarafından kiralanacak olan daire için ise fiyat bildirilmedi. Konut kiralama ihale ilanlarına kurumların resmi sitesinden ulaşabiirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@