Aylık 1.732 TL Taksit Öderim Diyenler TEB'den Hemen 100 Bin TL Konut Kredisi Alıyorlar!

TEB'den konut kredisi kampanyası ile yeni bir atak geldi. TEB müşterileri konut satın alırken uygun maliyetli finansman desteği alabiliyorlar. TEB konut kredisi faizi yüzde kaçtır? 

Finans 12.10.2021 - 21:01 12.10.2021 - 21:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak için çok yüksek maliyetler talep edilmeye başlanınca vatandaşlar da çareyi konut kredilerinde buldular. Konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmanın güçleştiği bugünlerde en çok yapılan araştırmalardan birisi de uygun faizle konut kredisi veren bankalar oldu. TEB de son günlerin en çok ses getiren konut kredisi kampanyası ile müşterilerin ev sahibi olabilmeleri için finansman desteği sağlıyor.

TEB KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

TEB'den konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler çeşitli imkanları da elde edebiliyorlar. Müşteriler uzun vadeli konut kredisi kullanma imkanını kullanırken bu imkanı düşük faiz ile de taçlandırabiliyorlar. Bu kapsamda müşteriler 120 aya kadar vade ile konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu şekilde kullanılan konut kredisinin taksitleri de daha düşük olabiliyor ve kolay bir şekilde ödenebiliyor. 

TEB KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

TEB'den konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından faiz müjdesi yapıldı. TEB'in kampanya açıklamasına göre müşteriler aylık yüzde 1,37 faiz oranı ile konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu faiz oranı şu anda tüm bankaların standart konut kredisi kampanyaları arasındaki en düşük faiz olması ile büyük dikkat çekiyor. Aynı faiz oranı ile sınırlı sayıda banka tarafından konut kredisi veriliyor. 

Konut kredisi kullanan müşterilerine çok uygun bir faiz oranı ile finansman desteği veren TEB tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre bu faiz oranından müşterilerin yararlanabilmesi talep edilen şart bildirildi. Buna göre aylık yüzde 1,37 faiz oranı kredili hayat sigortası, DASK, konut eşya sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortasından oluşan paketin satın alınması ile geçerli oluyor. 

TEB KONUT KREDİSİ MALİYETLERİ!

teb konut kredisi maliyeti

TEB tarafından konut kredisi maliyetlerine ilişkin de bilgi verildi. Buna göre 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi aylık yüzde 1,37 faiz oranı ile müşterilere verildiğinde taksit miktarı 1.732 TL oluyor. Bu konut kredisinde müşterilerin eline toplam 98.182 TL geçiyor. Kredisinin 10 yıllık maliyeti ise 207.949 TL oluyor. Bu koşullarda kullanılan konut kredisinin yıllık maliyet oranı ise TEB tarafından yüzde 18,45 olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@