Aylık 2300 Euro Maaşla Finlandiya Binlerce İşçi Alacak! Adım Adım Başvuru İşlemleri

Fİnlandiya'nın binlerce işçiye ihtiyaç duyuyor. Finlandiya'da ihtiyaç duyulan meslekler, iş başvurularının nasıl yapılacağı ve maaş imkanlarını tek tek araştırdık. Finlandiya'da çalışmak için...

Aylık 2300 Euro Maaşla Finlandiya Binlerce İşçi Alacak! Adım Adım Başvuru İşlemleri

Finlandiya iş gücü sorunu yaşayan ülkelerin başında geliyor. Onlarca sektörde binlerce işçiye ihtiyaç duyan ülkeye yabancı işçi alımları yapılıyor. Peki Türk vatandaşların Finlandiya'da çalışmak için neler yapmalı? Finlandiya iş olanakları neler? Kimler iş ilanlarına başvuru yapabilir? İşte adım adım Finlandiya 2021 yılı Ağustos ayı iş ilanları.

FİNLANDİYA İŞ İLANLARI - PERSONEL ARANAN SEKTÖRLER

Finlandiya refah düzeyi en yüksek olan ülkelerin başında geliyor. Ancak son dönemde nüfusta yaşanan azalma ve artan iş gücü gereksinimi personel ihtiyacını duyurdu. Ülkede yetkililer yapmış oldukları açıklamalar ile on binlerce işçiye ihtiyaç duyduklarını bildirdiler. Özellikle bazı sektörde vasıflı konumda olan adaylar için bulunmaz fırsatları sunuluyor.

İşçi Aranan Sektörler

Ülke bazı sektörlerde gerçekleştirdiği atılımlar ile büyük ilerleme kaydetti. Finlandiya'nın ülke genelinde personel ihtiyacı duyduğu sektörlerin başında elektronik geliyor. Elektroik ve yazılım alanında çok sayıda personel ihtiyacı olan ülke ayrıca bu alanda işçi konumunda çalışabilecek işçilerde arıyor. Bunların dışında denizcilik sektöründe onlarca meslek grubunda personel arayan Finlandiya'nın sorun yaşadığı bir diğer alan sağlık. Özellikle hemşire, ebe, sağlık çalışanı kadrolarında çok sayıda açığı olan ülke bu sektörlerde personel alacak. Finlandiya'da ayrıca ormancılık, metal, tarım, kağıt ve üretim, imalat sektörlerinde personel alımları olacak.

FİNLANDİYA'DA İŞ BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE

Finlandiya'da iş başvurusu yapmadan önce atılacak bazı adımlar büyük avantaj sağlayabilir. İş başvurularından önce alınacak oturma izni, çalışma izni evrakları sürecin çok önemli bir bölümünün tamamlanmış olması anlamına geliyor. Öyle ki Finlandiya'da iş imkanı sunan firmalar çalışma iznin oturma izninin alınmış olması durumunda çok kolay iş olanağı sunuyorlar.

Ayrıca çok temel düzeyde de olsa yabancı dil bilinmesi iş başvurularında çok önemli avantaj sağlıyor. Finlandiya'da çalışmak isteyenler yabancı dil konusunda ve diğer evraklar konusunda bir gelişme kaydedebilirlerse çok daha kolay şekilde iş olanağı bulabilirler.

MAAŞLAR AYLIK 2300 EURO SEVİYESİNDE

Finlandiya'da çalışacaklar için en önemli husus maaşlar. Ülkede ortalama maaş düzeyi 2000 Euro ile 2500 Euro arasında. Ayrıca kadrolara mesleklere göre bu rakamlar çok artıyor. İşçi olarak çalışanlar için ortalama maaş 2200 Euro ile 2300 arasında değişiyor.

SONRAKİ HABER