Aylık 2.553 TL Taksit Öderim Diyenlere Akbank'tan 150 Bin TL Konut Kredisi!

Akbank ev satın almak isteyen müşterilerine finansal destek vermeye devam ediyor. Akbank konut kredisi kampanyasının maliyetleri ne kadardır? 

Finans 16.10.2021 - 21:23 16.10.2021 - 21:30 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak isteyen müşterilerine finansal destek vermeyi sürdüren Akbank, konut kredisi kampanyası ile fark yaratmaya devam ediyor. Akbank'ın konut kredisi kampanyasında müşterilere oldukça makul bir faiz oranı uygulanıyor. Ayrıca müşterilere kredi geri ödemelerinde de çeşitli kolaylıklar sağlanabiliyor. Peki Akbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir, hangi şartlarda verilir? 

AKBANK KONUT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank'ın büyük bir rağbet gören konut kredisi kampanyası en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor. Akbank'tan konut kredisi kullanan müşteriler hayalini kurdukları evleri çok kısa bir sürede satın alabiliyorlar. Ayrıca belirli bir miktarda peşinat birikimi yapan müşteriler kira öder gibi de ev sahibi olabiliyorlar. 

Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında 23 yaş ile 65 yaş arasındaki müşterilere kredi verilebiliyor. Konut kredisi talebinde bulunan müşterilerin kredi taleplerinin onaylanabilmesi için risk ve istihbaratlarda olumsuzluk bulunmaması ile belgelenebilir bir gelire sahip olmaları gerekiyor. 

Akbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre müşteriler konut kredisi kullanırken en fazla 120 aya kadar vade imkanı ile finansal destek alabiliyorlar. Ayrıca kredi talep eden müşterinin hane halkı geliri en az 1000 TL olmalıdır. 

Akbank konut kredisinin hangi tür evler için verildiği de merak ediliyor. Verilen bilgilere göre kredi talep edilecek konut şehir içinde veya apartmanda olabilir. Konut kredisi apartman dairesi, bahçeli ev, dükkan, mağaza veya büro olabilir. Tek şart ise inşaatın bitmiş olması ve iskanının alınmış olması oluyor. Ayrıca Akbank'ın anlaşmalı konut projeleri için de konut kredisi kullanılabiliyor. 

NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Akbank'ın konut kredisi kampanyası bilgilendirmesine göre müşteriler ekpertiz değeri 500 Bin TL ve altında olan konutlar için yüzde 90 oranında, 500 Bin TL'nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar konut kredisi kullanabiliyorlar.

AYDA 2.553 TL TAKSİTLE 150 BİN TL KONUT KREDİSİ

akbank konut kredisi maliyet hesaplaması

Akbank konut kredisi kampanyasının maliyetleri araştırılıyor. Akbank müşterileri aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi kullanabiliyorlar. 120 ay vadeli 150 Bin TL tutarındaki konut kredisi için müşteriler aylık 2.553 TL taksit ödemesi yapıyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@