Aylık 444 TL Taksitle 21 Adet 2+1 TOKİ Konut Satışı Başvuruları Açılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yeni dönemde başvurularını açacağı konut projeleri arasında Denizli ili Bekilli ilçesinde yer alan konut projesi de bulunuyor.

Aylık 444 TL Taksitle 21 Adet 2+1 TOKİ Konut Satışı Başvuruları Açılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yeni dönemde başvurularını açacağı konut projeleri arasında Denizli ili Bekilli ilçesinde yer alan konut projesi de bulunuyor. Kurumun 2021 yılı konut satış planlaması kapsamında kurasız ön şartsız yapılacak konut satışlarından birisi olan projede alt gelir grubuna özel konut satışları olacak.

TOKİ'DEN 21 KONUT SATIŞI İÇİN İLAN

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda alt gelir grubuna özel konut satışı olacağı bildirildi. 2+1 konutlar için başvuruları açacak olan kurum, başvuruların ne zaman, nasıl, hangi şekilde yapılacağını açıkladı. Konut satışı için yayımlanan başvuru kılavuzunda satışlara dair şu açıklama yer aldı.

"Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 21 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 22 Şubat 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır."

SATIŞI YAPILACAK KONUTLARA DAİR DETAYLAR

Denizli ili Bekilli ilçesi Bahçeli Mahallesinde yer alan konutların büyüklükleri farklılık göstermekte. Kurum satışa çıkarılan konutların brüt büyüklükleri için en düşük 86 metrekare bilgisini verdi. Konutların en düşük net büyüklüğü 67 metrekare olarak açıklandı. TOKİ Başkanlığı konutların büyüklüğüünün brüt 100 metrekare net ise 76 metrekareye kadar yükseldiğini duyurdu. Satışa çıkarılan konutlar için belirlenen en düşük fiyat 133 bin TL olurken konutun büyüklğüne, konumuna, bulunduğu kata bağlı olarak bu rakam 176 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Satışa çıkarılan konutlar için TOKİ Başkanlığı iki ayı ödeme planı sunuyor. Birinci planda vatandaşlar yüzde 12 oranında peşinat ödemesi ve 180 ay vadeli ödeme planı ile borçlarını ödeyebiliyorlar. İkinci seçenek ise yüzde 20 peşinat ödemesi ve 240 ay vadeli ödeme planı.

Aylık 444 TL Taksitle 21 Adet 2+1 TOKİ Konut Satışı Başvuruları Açılacak - Resim 1

TOKİ masraf ödemelerine dair ise "Sözleşme imzalama esnasında, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca bu tutarlar her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI’dan tahsil edilir." bilgilerini verdi.

BAŞVURULAR AYIN 22'SİNDE BAŞLAYACAK

TOKİ Başkanlığı satışa çıkarılan 21 konut için başvuruları almaya başlayacak. Ziraat Bankası AŞ. Sadece Temerküz Şube aracılığıyla yapılacak olan konut başvurularının ardından satış tamamlanacak. Konut satışlarında kura olmadığı için alım satım süreci başvuru önceliğine göre tamamlanacak.

SONRAKİ HABER