Aylık 667 TL Taksitle 336 Adet 2+1 TOKİ Dairesi Satışa Çıkarıldı

Tamamlanmış konut projelerinden konut satışı yapan TOKİ Başkanlığı yeni bir ilan yayımladı.

Aylık 667 TL Taksitle 336 Adet 2+1 TOKİ Dairesi Satışa Çıkarıldı

Tamamlanmış konut projelerinden konut satışı yapan TOKİ Başkanlığı yeni bir ilan yayımladı. Kendisine ait resmi web sitesi üzerinden yayımlanan açık konut satış ilanında 2+1 daire satışı yapılacağı ilan edildi. Önümüzdeki günlerde başvuruları alınacak konut satışları 15 yıl vade ile yapılacak.

Önümüzdeki süreçte ev almak isteyenler için değerlendirilebilir satış ilanlarından olan TOKİ duyurusuna dair tüm bilinmesi gerekenler.

TOKİ'DEN KONUT SATIŞ İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan konut satışları Balıkesir'de yapılacak. Daha önceki dönemlerde Balıkesir'in Manyas İlçesinde inşa edilen ve toplam 625 dairenin yer aldığı projede 336 adet konut satışı olacak. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda konut satışlarına başvuruların nasıl yapılacağı ve konut satış usulüne dair bilgi verildi. Açık konut satışlarına dair TOKİ sitesinde, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır" açıklamasında bulundu.

ÖZEL ÖDEME KOŞULLARI

TOKİ söz konusu konut satışlarına özel ödeme planı sunuyor. Müşteriler konutları hem düşük peşinat hem düşük taksit hemde uzun ödeme planlarıyla alabiliyorlar. İlk olarak satışı yapılacak olan 2+1 konutlar için kurum fiyat listesini yayımladı. TOKİ satışa çıkarılan konutlar arasında en düşük fiyata sahip olan konutun 136 bin TL'den satıldığını duyurdu. Bunun yanında fiyatı en yüksek olan konut için 199 bin TL fiyat açıklandı.

Konutların büyüklükleri hemen hemen aynı olurken fiyat farkı konutun konumundan ve bulunduğu kattan kaynaklı olarak açıklandı. Müşteriler bu konutları yüzde 121 peşinat ödeyerek alabilecekler. Bu kapsamda ev alacak olanlar 16 bin TL peşinat ödeyip geri kalan borcu taksitle ödeyebilirler. Taksit seçeneklerinde ise kurum 180 ay vade olanağı sağladığını açıkladı. Bu hesaplama planıyla müşteriler 16 bin TL peşinat ve aylık 667 TL taksitle konut sahibi olabilecekler.

Ödeme Planı

Aylık 667 TL Taksitle 336 Adet 2+1 TOKİ Dairesi Satışa Çıkarıldı - Resim 1

Yukarıda yer alan tabloya göre konutların brüt büyüklükleri en az 74 en fazla 76 metrekare. Ev almak isteyenler için ise net büyüklükler 58 ile 60 metrekare olarak açıklandı.

Balıkesir'de yer alan bu konutlara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını Halk Bankası AŞ. Gönen şubesinden yapacaklar.