Aylık Hane Geliri 6 Bin 500 Liradan Az Olana 667 TL Taksitle TOKİ Alt Gelir Grubu Ucuz Konut Satış İlanları

TOKİ Eylül 2021 Türkiye Geneli konut satış ilanları duyurusunu yayımladı. Alt gelir grubu ucuz konut ilanları ile kira öder gibi ev sahibi olma imkanı!

Toki 31.08.2021 - 12:53 31.08.2021 - 12:54 Gülcan Özer

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından merakla beklenen Eylül ayı Türkiye Geneli Satış Listesi 2021 yayımlandı. Yükselen kira fiyatları ve konut kredisi faiz oranları sonrasında sosyal konut projeleri daha da önem kazanırken TOKİ beklenen müjdeyi verdi, alt gelir grubu vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sundu. 

Aranılan kriterleri taşıyan kişilere düşük peşinat ve aylık taksit imkanları ile konut kredisi çekmeden, 240 aya varan vadelerde taksitle konut satışı yapılacak. TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında yaşadığı şehirde ucuz konut satışı yapılan kişiler kiradan bile daha düşük aylık taksitlerle ev sahibi olacak! 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ EYLÜL 2021!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından açık satışa sunulan konutlar Eylül ayına özel olarak yenilendi. Listede hem satışı devam eden konutlar hem de yeni satışa sunulacak olan konutlara yer verildi. 

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar iki kategoride ilana çıkıyor. Bu konutlardan bazıları başvuru yapan kişiler arasında hak sahiplerinin kura çekimi ile belirlendiği kuralı konut satış yöntemi ile satılırken bazıları ise hak sahiplerinin başvuru önceliğine göre belirlendiği açık satış yöntemi ile satılıyor. 

toki-açık-satış-listesi

AYLIK 667 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNULDU! 

TOKİ tarafından satışa sunulan Balıkesir Manyas konut projesi için yayımlanan ilan kapsamında 336 adet 2+1 konut için başvurular başladı. 30 Eylül tarihine kadar devam edecek olan başvurular kapsamında 16 bin TL peşinat ve aylık 667 TL taksit ödeyen kişiler TOKİ alt gelir grubu konutlarından satın alma hakkı elde edecekler.

manyas-konut-satış-ilanı

TOKİ UCUZ ALT GELİR GRUBU KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER TOKİ'DEN EV SATIN ALABİLİR, TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

TOKİ ilanları TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulmakta olup her bir ilanın yanında yer alan detay butonu ile o konut projesi için başvuru şartları, konut satış fiyatı, taksit seçenekleri ile başvuru tarihleri ve yeri bilgilerine yer verilir. TOKİ konut projesi başvuru şartları şu şekilde sıralanmaktadır;

toki-başvuru-şartları-nelerdir

TOKİ konut başvuruları için Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden işlemler alınmakta olup her ilanda başvurunun kabul edileceği banka ve şube bilgilerine yer verilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@