Aynı Daireyi Farklı Kişilere Satan İnşaat Firması Sahibi Milyonlarca Liralık Vurgun Yaptı!

Emlak dolandırıcılığı konusunda en sık görülen yöntemlerden biri olan aynı dairenin birden fazla kişiye satılması yöntemi ile yeni bir vurgun yapıldığı ortaya çıktı.

Emlak Haberleri 10.07.2018 - 14:40 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Emlak dolandırıcılığı konusunda en sık görülen yöntemlerden biri olan aynı dairenin birden fazla kişiye satılması yöntemi ile yeni bir vurgun yapıldığı ortaya çıktı.

Karabük'te yaşanan olayda inşaatına başladığı binadan daire satışına başlayan müteahhitin aynı daireyi 3 farklı kişiye sattığı ve bu şekilde dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. İnşaat sahibinin bu yöntemle onlarca kişiyi dolandırdığı ve elde ettiği milyonlarca lira ile kayıplara karıştığı öğrenildi. Ev sahibi olma hayalleri kuran onlarca kişi ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Topraktan Daire Satışı İçin Başvurdular, DolandırıldılarDolandırıcılar ev sahibi olma hayali kuran vatandaşları hedef almaya devam ediyor. Karabük'te Aydınlıkevler Mahallesinde yaşanan son olayda bina inşaatına başlayan müteahhit kılığındaki dolandırıcı İbrahim E. iddialara göre aynı daireleri en az 3 kişiye sattı. Ev satın almak istiyorum diyen kişilerden paraları toplamaya başlayan İbrahim E. bir süre sonra şantiyedeki çalışmaları yavaşlatmaya başladı. Vatandaşlar aradan geçen zamana rağmen şantiyede inşaatın ilerlememesinden şüphelenerek İbrahim E.'ye ait olan satış ofisine gitti. Ancak ofisin boş olduğunu gören vatandaşlar dolandırıldıklarını anladılar. Aynı Daireye İki Kişiye Satmak Yöntemi İle DolandırmışVatandaşların satış ofisinde bir araya gelmesi ile daha büyük bir şok yaşamaları bir oldu. Çünkü konuşan kişiler aynı dairelerin birden fazla kişiye satıldığını anladılar. Satış ofislerinde bir araya gelen vatandaşlardan bazıları aynı daireyi satın aldıklarını fark ederek ortada daha büyük bir dolandırıcılık olduğunu fark ettiler.Yaklaşık 1.500 kişiye daire sattığı tespit edilen İbrahim E.'nin bu yöntemle milyonlarca liralık vurgun yaptığı belirlenirken bazı vatandaşların ellerinde tapu bulunduğu ancak bu tapuların da geçerliliği olup olmadığının bilinmediği belirtildi.Mağdurlar arasında yer alan Ali Bıyıklı, “Müteahhitin kaçıp gittiğini duydum. Şuanda adliyenin önüne gelip suç duyurusunda bulunduk. Burada bana satılan binanın Hayri adından bir şahsa satıldığını söylüyorlar. Onun elinde de sözleşme varmış, ama benim elimde de tapum var. Ne kadar doğru ne kadar aslı var onu da bilmiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor onu da bilmiyoruz. Duyduğuma göre çok kişi varmış benim gibi” diyerek yaşadığı mağduriyeti dile getirdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@