AYT Hz. Yusuf ve Züleyha, Makas, Aslı'nın 4 GB ve 2 Uygulama Silme Sorusunun Doğru Yanıtı, Cevabı

AYT 2022 sınavı sona erdi. Sınava öğrencilere sorulan makas, Hz. Yusuf ve Züleyha ile Aslı'nın 4 GB uygulama indirme soruları damga vurdu. İşte soruların doğru yanıtları.

Gündem 19.06.2022 - 13:58 19.06.2022 - 14:01 Gülcan Özer

Hayal ettikleri ve hedefledikleri üniversiteye girmek isteyen milyonlarca öğrenci için YKS 2022 maratonu sona erdi. Öğrenciler dün ilk olarak TYT sınavında ter dökerken bugün ise AYT sınavında doğru yanıtları bulmak için çabaladı. Sınavda süre sorunu yaşanmadığı belirtilse de sınava giren adaylar en çok soruların şıklarının birbirine çok yakın olmasından şikayetçi oldu. 

Adaylar özellikle de Türkçe sorularının şıklarının birbirine çok yakın olduğunu, bu nedenle yanıt vermekte zorlandıklarını, Türkçe sorularına çok vakit ayırmak zorunda kaldıkları için de matematik sorularına yoğunlaşamadıklarını dile getirdi. Sınavda yine öne çıkan ve çok konuşulan bazı sorular gündeme geldi. 

AYT 2022 ASLI 4 GB UYGULAMA İNDİRME SORUSUNUN DOĞRU YANITI NEDİR?

AYT 2022 matematik soruları arasında en çok konuşulanlardan biride Aslı'nın düşük hafızalı telefonuna indireceği uygulama sorusu oldu. Soruda Aslı'nın telefonuna 4 GB bir uygulama indireceği, bunun için ise en fazla 2 uygulama silme hakkı olduğu vurgusu yapıldı. Soruyu sosyal medya hesabı üzerinden çözen matematik öğretmeni Yunus Aydın sorunun doğru yanıtını 36 olarak verdi. 

4 gb sorusu

Öğrenciler soruya esprili bir yaklaşım getirirken pek çok öğrenci Aslı'nın yeni bir telefon alması tavsiyesinde bulundu. Yine bir diğer soru olan Ayşe'nin makas sorusu da tartışmalara neden oldu. AYT Fizik makas sorusu öğrencileri en çok zorlayan sorular arasında yer aldı. AYT Hz. Yusuf sorusu ise televizyonda sık sık yayımlanan diziyi izleyen öğrenciler için kolay bir net oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@