Baba Dizisi Nerede Çekiliyor, Kullanılan Mekanlar Hangi Semtlerde, Saruhanlı Konağı Hangi İlçede?

Show TV’nin fenomen dizisi Baba için araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Baba dizisi nerede çekiliyor, kullanılan mekanlar hangi ilde ve hangi ilçede? Reşat Paşa Konağı nerede? 

Emlak Magazin 19.04.2022 - 23:17 19.04.2022 - 23:17 Engin Uzunoğlu

Türk televizyonlarında son dönemlerde bazı diziler reytingleri alt üst etmeyi sürdürüyorlar. Bu dizilerden birisi de Show TV’de Salı akşamları yayınlanan Baba dizisi oldu. Baba dizisinin ilgi çekici konusu ve oyuncu kadrosu kadar kullanılan mekanlar da izleyiciler tarafından beğeni kazandı. Baba dizisi nerede çekiliyor? Saruhanlıların evi olarak kullanılan konak nerede? 

BABA DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Baba dizisinin nerede çekildiği oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Prodüksiyon tarafından verilen bilgilere göre dizinin ilk bölümü İzmir’in Ödemiş ilçesinde çekildi. Ancak o bölümden sonra dizi seti tamamen İstanbul’a taşındı. İstanbul’da belirlenen belirli mekanlarda dizi çekimleri yapılmaya devam ediliyor. Dizide Saruhanlı ailesinin yaşadığı devase ev ise Reşat Paşa Konağı olarak biliniyor. Ayrıca dizi İstanbul'un farklı semtlerinde de çekim yapıyor.

baba dizisi nerede çekiliyor-1

REŞAT PAŞA KONAĞI NEREDE?

Baba dizisinin ana mekanlarından birisi olarak kullanılan Reşat Paşa Konağı, İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Dizinin ana setinin kurulu olduğu konakta çekimler tüm hızıyla devam ediyor. 1886 yılında inşasına başlanan Reşat Paşa Konağı’nın yapımı 1900 yılında bitirilebilmiştir. Şu anda ikiye bölünmüş olan konakta bir bölümde restoran hizmeti verilmektedir. Diğer bölümde ise dizi çekimleri yapılmaktadır. 

BABA DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Baba dizisinde oldukça nitelikli bir oyuncu kadrosu rol almaktadır. Başta Haluk Bilginer gibi usta bir ismin yer aldığı dizide Tolga Sarıtaş, Taner Rumeli, Cem Uslu, Özge Özaçar, Zeynep Tuğçe Bayat, Nihan Okutucu gibi oyuncular da yer almaktadır. Ayrıca kadroya yeni eklenen isimlerle de kapsamlı bir oyuncu kadrosu tarafından Baba dizisi çekilmektedir.

BABA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Baba dizisinde yıllarca konuşmadığı ağabeyinin tüm mirasının kaldığı Mehmet Emin Saruhanlı ve ailesinin İstanbul’a tutunmaya çalışmaları konu ediliyor. Bir anda büyük bir zenginliğe ulaşan aile çok geçmeden İstanbul’un büyüsüne kapılarak darmadağın olurlar. En küçük erkek çocuk Kadir Saruhanlı’nın bir araya getirmeye çalıştığı ailenin oradan oraya savrulması her bölümde farklı olaylarlar çerçevesinde işleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@