Baba Evladına Bu Fiyata Vermez! Ziraat Bankası'ndan 7.200 TL Peşin, 1.103 TL Taksitle Ankara'da 2+1 Ev Satışı!

Türkiye'de artan konut fiyatları önemli bir sorun teşkil etmeye devam ederken Ziraat Bankası çok uygun maliyetlerle Ankara'da konut satıyor. Kira öder gibi konut sahibi olmanın detayları haberimizde..

Emlak Haberleri 04.09.2021 - 20:16 04.09.2021 - 20:25 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde gayrimenkul sektöründe en çok tartışılan konulardan birisi konut fiyatlarına gelen zamlar oldu. Artan inşaat maliyetlerinin gerekçe gösterilmesi ile konut fiyatlarında fahiş artışlar meydana geldi. Bu artışlardan dolayı da artık vatandaşlar konut satın alırken ciddi bir zorluk ile karşı karşıya kalıyorlar.

Peşin ödeme yaparak konut satın almak zorlaşırken konut kredisi kullanarak dahi ev sahibi olmak güç bir hale geldi. Böyle bir durumda da vatandaşlar kira derdinden kurtulmak için ev sahibi olabilmek amacıyla uygun fiyatlı konut satışlarına dair araştırmalarını yoğunlaştırdılar. 

ZİRAAT BANKASI UYGUN FİYATLARA KONUT SATIŞI YAPIYOR

Bankaların konut satışı yapması artık Türkiye'de başlı başına bir sektör haline geldi. Piyasanın altında fiyatlarla gerçekleşen bu satışlar ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara çok özel imkanlar sunuyor. İlk etapta bu fiyatları duyanlar pek inanamıyorlar ama bankaların düşük fiyatla konut satmasının bir nedeni bulunuyor.

Bankalar özellikle konut kredisi verirken satın alınacak olan eve o kredi ürünü kapsamında ipotek koyuyuor. Bu kredinin geri ödenmesinde yaşanan aksama ve artık ödeme imkanının kalmayışı sonucunda da konutların mülkiyetleri bankalara geçiyor. Kredi zararına karşılık konutların mülkiyetlerini alan bankalar da kısa bir süre içerisinde nakit döngüsünü sağlamak zorunda kalıyor. Bundan dolayı da bu konutların fiyatları oldukça makul olabiliyor. 

Ziraat Bankası da bu şekilde uygulamadan dolayı çok sayıda konutun mülkiyetine sahip oldu. Bu konutlar sırayla Ziraat bankası tarafından uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Müşteriler bu konut satış ilanlarını takip ederek kolay bir şekilde ve olabilecek en düşük fiyatla ev sahibi olma imkanına kavuşabiliyorlar. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN ANKARA'DA SATILIK 100 METREKARE KONUT

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Ankara'nın Beypazarı ilçesinde Ayvaşık Mahallesi'nde bulunan 2+1 100 metrekare konut 72 Bin TL fiyatla satışa çıkarıldı. Konut kredisine uygun olan bu evi satın almak isteyenler Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanabilecekler. Bu kredinin maliyet tablosu da Ziraat Bankası tarafından açıklandı. 

ziraat bankası ankara konut satışı

Ziraat Bankası'ndan 72 Bin TL'lik bir ev için konut kredisi kullanıldığında bu evin fiyatının yüzde 90'ı oranında kredi kullandırılabiliyor. Bu kapsamda müşteriler 64.800 TL tutarında konut kredisi çekebiliyorlar. Bu hesaplamaya göre 7.200 TL peşin ödeme yapan müşteriler kalan tutarı ise konut kredisi kullanarak ödeyebiliyorlar.

7.200 TL PEŞİNAT, 1.103 TL TAKSİT

ziraat bankası konut kredisi kampanyası maliyet hesaplaması

Ziraat Bankası'ndan 120 ay vadeli 64.800 TL konut kredisi kullanan müşterilere banka aylık yüzde 1,37 kredi faizi uyguluyor. Bu kapsamda müşterilerin aylık kredi taksitleri ise 1.103 TL oluyor. Bu hesaplamaya göre Ankara'nın Beypazarı ilçesinde bulunan 2+1 100 metrekare ev için 7.200 TL peşin ödeme yapan müşteriler 120 ay boyunca 1.103 TL aylık taksit ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@