Babanızdan Bu Fiyata Alamazsınız! TOKİ'den 156 Bin TL'ye Ev Listeye Bugün 3 Şehir Eklendi

TOKİ Başkanlığı 3 şehirde daha konut satışı için ilana çıktı. TOKİ 2022 Şubat dönemi kuralı konut satış listesinde yer alan şehirler, ödeme planları ve 156 bin TL'ye satılacak dairelerin özellikleri.

Toki 11.02.2022 - 09:43 11.02.2022 - 09:43 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) resmi sitesinden 11 Şubat itibariyle 3 yeni duyuru yayımladı. 

Kuralı konut satışı yapacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı, 156 bin TL'den başlayan fiyatlarla konut satışları yapacağını ilan etti. TOKİ'nin konut satış duyurusunda fiyatlar üzerinden aylık ve toplam ödeme planları da paylaşıldı. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN 11 ŞUBAT'TA 3 YENİ KONUT SATIŞI

Ev almak isteyenler için en önemli tercihin TOKİ olmasının başlıca nedeni düşük peşinat ve düşük fiyatlar oldu. 156 bin TL'ye ev satacağını ilan eden TOKİ'nin sunduğu bu fiyatlar ikinci el evlerde kalmadı. Kurumun satış imkanlarından yararlanmak isteyenler için güncel konut satış listelerini ve aylık ödeme bilgilerini paylaşıyoruz. Haberimizin sonunda başvuruların nasıl yapılacağı da bildirildi. 

TOKİ duyurusuna göre kurum Mardin, Sinop ve Trabzon'da konut satışı yapacak. En yüksek konut satışı Trabzon'da olacak, en az satış ise Sinop için ilan edildi. Konuy satışları için başvurular aynı tarihte başlayıp aynı tarihte sona erecek. İşte ilan edilen o liste. 

* Mardin Derik TOKİ projesinden orta gelir grubu kapsamında 59 daire kuralı konut satış yöntemiyle satılacak. 

* Trabzon ili Çaykara İlçesinde yer alan TOKİ konutlarından da 68 tanesi orta gelir grubu ile satılacak. 

* Sinop Boyabat TOKİ Projesinden ise 12 adet daire satılacak. 

KONUTLARIN FİYAT TABLOLARINA BAKIN

Yukarıda yer alan listede en yüksek fiyatlı konutlar Trabzon'da bulunuyor. Trabzon'da konutlar için belirlenen fiyatlar 500 bin TL seviyesinin üzerinde yer alıyor. Sinop ve Mardin için ise konut satışları için fiyatlar 156 bin TL gibi rakamlardan başlıyor. 

Mardin Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu

mardin Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu

mardin Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu2

Trabzon Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu

trabzon Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu1

Sinop Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu

sinop Şubat 2022 Konut Satışı Fiyat Tablosu

KONUT SATIŞLARINA ÖZEL VADE VE TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yukarıda yer alan tüm konut projeleri için TOKİ yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat ödeme seçenekleri sunuyor. Vatandaşlar konut fiyatları üzerinden bu oranlarda peşinat ödeyerek ve geri kalan tutarı 120, 180 ay vadeye bölerek ödeme yapabilecekler. 

BAŞVURULAR TOKİ E-DEVLET SAYFASINDAN

Trabzon, Sinop ve Mardin kuralı konut satışları için 21 Şubat ile 25 Şubat tarihleri arasında başvurular alınacak. Başvurular e-Devlet kanalı üzerinden online yapılacak ardından başvuru ücreti ödenerek kura çekilişi beklenecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@