Babası Evladına Bu Fiyata Satmaz! Halkbank'tan 100 Bin TL Altı Fiyatlarla Satılık Konutlar

Halkbank tarafından uygun fiyatlarla satışa çıkarılan konutlara ilişkin ilanlar güncellendi. 100 Bin TL altı fiyatlarla vatandaşlara ev sahibi olma imkanı veriliyor.

Emlak Haberleri 15.09.2021 - 17:46 15.09.2021 - 17:52 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar uygun fiyat arayışlarına devam ediyorlar. Ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle ev satın almak oldukça güç bir hale geldi. Gayrimenkul piyasasından bir konut satın almak isteyenler şehirlere göre değişmekle beraber en az 300 Bin TL'yi gözden çıkarmak zorunda kalıyorlar. Bu da vatandaşların ev sahibi olmaları yönünde en büyük engel oluyor. 

MAKUL FİYATLARLA KONUT SATIŞI

Uygun fiyatlar ödeyerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşların son günlerde alternatifleri önemli oranda azaldı. Elde kalan nadir alternatif ise bankaların yaptıkları konut satışları oldu. Bankalardan son günlerde yayınlanan konut satış ilanları ile makul fiyatlarla ev sahibi olunabiliyor. 

BANKALAR ZARAR TELAFİ ETMEK İÇİN SATIYOR

Bankaların düşük fiyatlarla ev satışı yapıyor olmaları genellikle önce şaşkınlıkla karşılanıyor. Ancak bunun makul bir açıklaması bulunuyor. Bankalar müşterilerine kredi kullandırırken konutlar üzerine ipotek koyuyorlar. Bu kredilerin sorunlu olması durumunda ise konutların mülkiyetleri bankalara geçiyor. Bankalar da zararlarını telafi etmek için konutları kısa sürede satmak amacıyla uygun fiyatlarla satışa çıkarıyorlar.

HER BÜTÇEYE UYGUN KONUT SATIŞI

Düşük fiyatlı konut satışı yapan bankalardan birisi de Halkbank oluyor. Halkbank tarafından sürekli güncellenen konut satış ilanları ile Türkiye'nin 81 ilinde de her bütçeye uygun konut satışları yapılıyor. Makul fiyatlarla konut satın almak isteyenler Halkbank'ın konut satış ilanlarını araştırıyorlar.

HALKBANK KONUT SATIŞ İLANLARI

İşte Halkbank'ın güncel olan konut satış ilanlarının bazıları:

Halkbank tarafından satışa çıkarılan konutlar arasında uygun fiyatlı evlerden birisi de Düzce Merkez'de bulunuyor. Buna göre 65 metrekare büyüklüğünde olan konut için 90 Bin TL satış fiyatı belirlendi. 

Mardin Kızıltepe'de de Halkbank tarafından konut satışı yapılıyor. Kızıltepe ilçesinde 88 metrekarelik konut için 58.500 TL satış fiyatı açıklandı. 

Halkbank'ın konut satışı yaptığı illerden birisi de Karaman oldu. Karaman Merkez'de satışa çıkarılan konutun 77 metrekare olduğu bildirildi. Bu konut için de 99 Bin TL satış fiyatı belirlendi. 

halkbank konut satış ilanları-1

Halkbank'ın yaptığı duyuruya göre İzmir'in Bergama ilçesinde de 110 metrekarelik konut  99 Bin TL'den satışa çıkarıldı. 

Uşak'ın Karahanlı ilçesinde de Halkbank tarafından konut satışı yapılıyor. 75 metrekare büyüklüğünde olan bu konutun satış fiyatı olarak 59 Bin TL belirlendi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@