Bahar Değil, Kış Kıyamet! Meteoroloji'den Son Dakika Dolu, Gök Gürültülü Kuvvetli Sağanak Yağış, Fırtına Alarmı

Küresel iklim değişikliğinin etkileri her geçen gün biraz daha artarken Haziran ayına girmeye sayılı günler kala Meteoroloji yeni hava durumu alarmı verdi!

Gündem 19.05.2022 - 09:20 19.05.2022 - 09:28 Gülcan Özer

Tüm dünyada etkisini arttıran küresel iklim değişikliği ne yazık ki Türkiye'de de her geçen gün daha fazla hissedilmeye devam ediyor. Mevsimler değişmeye devam ederken baharın ortadan kalkacağı tartışmalarını destekleyen hava olayları yaşanıyor. 

Kıştan yaza geçiş olarak adlandırılan süreçte Haziran ayına sayılı günler kalmasına rağmen hava sıcaklıkları ani ve sert değişimler yaşarken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahmin raporu ile çok sayıda ilde yine alarm verdi. Yeni bir yağışlı hava dalgası etkisi altına giren Türkiye'de bazı illerde hava sıcaklıklarında ani ve sert düşüşler yaşanacak. 

METEOROJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAĞIŞ VAR MI, YAĞMUR YAĞACAK MI?

MGM tarafından yayımlanan hava durumu tahmin raporu bu hafta sonunu piknik yaparak geçirmek isteyen kişileri üzdü. Cumartesi günü hava güneşli ve açık geçecek ancak Pazar günü yurt genelinde pek çok ilde sağanak yağış yaşanacak. Yağışlar Pazartesi günü ülke geneline yayılacak. 

perşembe cuma hava durumu

19 Mayıs 2022 Perşembe günü Türkiye'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanırken ne yazık ki bayram kutlamalarında pek çok ilde sağanak yağış görülecek. Hava sıcaklıkları yağış alan illerde düşecek. Yağışlar bugün Marmara'nın kuzeydoğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinde etkili olacak. 

cumartesi pazar hava durumu

Cumartesi günü etkisini azaltan sağanak yağış Pazar günü yeniden yurt geneline yayılmaya başlanacak. 

pazartesi hava durumu-1

Pazartesi günü ise Türkiye yeni güne yağışlı havanın etkisi altında olacak. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@