Bahçe Arayanlara Bahar Öncesi Duyurular! Milli Emlak Hazine Arazilerini Satışa Çıkardı

Tarım arazisi, bahçe gibi birçok alan Milli Emlak'tan satışa çıkarıldı. Farklı şehirlerde yer alan duyurular hazine arazisi için yayımlanan son duyuruları sizlerle paylaşıyoruz.

Emlak Haberleri 17.02.2022 - 09:10 17.02.2022 - 09:10 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarına ait olan ve ihale ile satılmak üzere ilana çıkarılan toplam 22 adet bahçe, tarım arazisi ve bu statüde yer alan taşınmaz için başvurular açıldı. Kamudan ihale üzerinden arazi almak yatırım yapmak isteyenler, kurumların açıkladığı tarihlerden önce başvurularını yapacaklar. Emlak365.com olarak bizlerde vatandaşlar için duyuruların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

TARIM ARAZİSİ, BAHÇE ALMAK İSTEYENLERE SON DUYURULAR

Yayımlanan son 5 duyuruya bakıldığında kurumların çok yüksek m2 büyüklükte arsa, arazi satışı yapacakları bildirildi. İşte o duyurular ve satışı gerçekleştirecek kamu kurumlarına ilişkin listeler. 

1- ) Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi yayımladığı duyuru ile Tepecik'te 64 bin 50 m2 büyüklükte araziyi ihale ile satacağını ilan etti.

2- ) Malatya Battalgazi Belediyesi ise 9 bin 475 m2 büyüklükte olan arazi hissesini satacağını bildirdi.

3- ) Bir diğer duyuru ise Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürlüğünden oldu. DSHİ Aydında bulunan birden fazla taşınmaz çin ihale düzenleyecek.

4- ) Suluova Milli Emlak Şefliği, Amasya Suluova'da yer alan 10 adet arazinin satışını yapacak.

5- ) Niğde İl Özel İdaresi ise satış değil kiralık ilanı yayımladı. Kurum 15 adet taşınmazı ihale ile satacak.

6- ) Çukobirlik'te Adana'da yer alan 3 adet gayrimenkulün satışı için şubat ayının son haftasında ihale düzenleyeceğini duyurdu.

7- ) Listede yer verdiğimiz son duyuru da Malatya için oldu. Malatya İl Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile hem tarım arazisi hemde hurda araç satışı yapacağını ilan etti. 

İLAN EDİLEN DUYURULARA BAŞVURU YAPMAK İSTİYENLER NE YAPACAKLAR?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ihale duyurularını takip etmek ve satış işlemleri için ihalelere katılmak isteyenler için vatandaşlar kurumların web sayfalarından ön başvuru formunu okuayacaklar. 

Formlarda ihale işlemleri için tarih yer alıyor. İlk dikkat edilecek husus ihale tarihi. İlan edilen tarihlerden önce başvuru yapılması gerekirken vatandaşlar daha sonra muhammen bedel bilgilerinin kendilerine uygun olması durumunda kurumla iletişime geçecekler. Kurumun emlak birimi üzerinden ihale şartnamesi alacak olan vatandaşlar başvurularını yapacaklar daha sonra ihale tarihinde tekliflerini sunacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@