Bahçeli, Müstakil, Teraslı, Havuzlu Ev Hayali Kuranlar! 138.000 TL'ye Kendiniz Yapın

Bahçeli, müstakil, teraslı ev hayli kuranlar için farklı seçeneklerin değerlendirilmesiyle çok uyguna ev yapmak mümkün. Emlak365 olarak en uygun maliyet planını hazırladık.

Emlak Haberleri 19.11.2021 - 16:30 19.11.2021 - 16:30 Mustafa KARAGÖZ

Pandemi dönemi vatandaşların konut ihtiyaçlarında değişikliğe gitmesine neden oldu. Ancak bazı özel tipli konutların fiyatları çok yüksek olduğu için birçok vatandaş haaylini gerçekleştiremedi. 

Emlak365.com olarak farklı imkanların biraraya getirilmesiyle daha uygun maliyetlerle bahçeli, müstakil, teraslı hatta havuzlu ev yapımı için seçenekleri hatırlatıyoruz. 

BAHÇELİ, MÜSTAKİL, TERASLI VE HAVUZLU EV YAPMANIN EN UCUZ YOLU

Öncelikle vatandaşların ev hayallerini gerçekleştirebilmesi için iki yol bulunuyor. Birinci yöntem doğrudan bu özellikleri taşıyan bir konut alımı. Ancak bu yöntemde fiyatlar inanılmaz seviyelere ulaşabiliyor. İkinci seçenek ise kendi evini yapmak. 

Kendi Evini Yapacaklara En Sade Maliyet Hesabı

Kendi evini yapacaklar için güncel ilanlar arasından ve güncel bazı satış duyurularından örnekler vereceğiz. Bu kapsamda vatandaşlar kendi evlerini en uygun şekilde yapmanın formülünü keşfedecekler. 

İLK İŞLEM EV İÇİN ARSA ALIMI (KAMU ARSALARINDA %40'A VARAN İNDİRİMLER YAKALANABİLİR)

Kendi evini yapmak isteyenler için ilk gerekli olan gayrimenkul konut imarlı arsa. Konut imarlı arsaların fiyatları çok sayıda şehirde yükselmiş durumda. Hatta bazı şehirlerde fiyatalr yüzde 50 oranında arttı. Ancak çok ucuz fiyatlara arsa yatırımları yapmak mümkün. 

Ucuz Arsa Alımı

Ucuz arsa alımlarında ilk seçenek kamu kurumlarının kamu veya hazine arazisi satış ilanları. Konut imarlı kamu arsaları her dönem satışa çıkarılır. İstenilen şehirlerde farklı konumlarda arsa yatırımı yapmak mümkün. Öyle 2021 kasım sonunda bile kamudan 122'den fazla arsa arazi satış duyurusu var. Ayrıca bir duyuruda baze 100'den fazla arsa satışı yapılacağı ilan edilebiliyor. 

47.000 TL'ye İmarlı Arsa

Güncel ilanlardan bazılarına dair fiyat listelerini sizlerle paylaşıyoruz. Arsa niteliğinde olan bazı gayrimenkullerin 66.000 TL'den başladığı ve 100.000 TL altına duyuruların olduğu tabloda görülüyor. 

Ankara'da 47.000 TL'ye Konut İmarlı Arsa Milli Emlak Satıyor

ankara konut imarlı arsa milli emlak ev yapımı

Çorum Konut İmarlı Arsa Milli Emlak Satıyor

çorum konut imarlı arsa milli emlak ev yapımı

Afyonkarahisar Konut İmarlı Arsa Milli Emlak Satıyor

afyon konut imarlı arsa milli emlak ev yapımı

İKİNCİ İŞLEM PREFABRİK EV ALIMI 53.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLAR

Prefabrik evler bahçeli, teraslı, tek katlı, dubleks, villa tipi olabiliyor. İstenilen özelliklerde müşterilerin tercihlerine göre ev yapılır. Prefabrik ev alımı yapacaklar için fiyatlar ise evin büyüklüğü, malzeme kalitesi gibi etmenlere göre değişir. 

Genel olarak ise prefabrik ev fiyatlarına dair son tablo ve ortalama fiyat çizelgesi şöyle;

44 m2 tek katlı mini prefabrik konut 53.900 TL

53 m2 tek katlı mini prefabrik konut 70.500 TL

84 m2 tek katlı büyük prefabrik konut 94.500 TL

106 m2 tek katlı büyük prefabrik konut 121.800 TL

158 m2 tek katlı dubleks prefabrik konut 213.500 TL

118 m2 tek katlı dubleks prefabrik konut 179.200 TL

138 BİN TL'YE BAHÇELİ, MÜSTAKİL EV SAHİBİ OLMAK MÜMKÜN

İlan edilen arsa satış duyuruları güncel ilanların çok küçük bir kısmını içeriyor. Halen satış listesinde olan çok sayıda konut imarlı arsa bulunuyor. Mini bahçeli ev için arsa ve prefabrik kurulumu 130 bin TL'den başlar. Ayrıca tercihe göre fiyatlar daha da artabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@