Bakan Açıkladı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 Bin Kişiye İstihdam Müjdesi Verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezilerine devam ederken yapmış olduğu basın açıklamasında 100 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacaklarını müjdeledi.

Emlak Haberleri 07.01.2019 - 15:29 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezilerine devam ederken yapmış olduğu basın açıklamasında 100 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacaklarını müjdeledi.

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "sıfır atık projesi" ile 100 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacaklarını dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Müjdeyi Verdi! 100 Bin Kişiye İstihdam Kaynağı Sağlanacak...Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Konuştuğumuz projelere baktığımızda düzenli depolama sahaları, atık su arıtma hizmetlerinden bahsediyoruz. Bunlar doğaya atılan çöplerden kaynaklanıyor. Biz, Sayın Emine Erdoğan himayesinde Sıfır Atık Projesi'ni yürütüyoruz.Sıfır Atık Projesi kapsamında artık biz çöp toplamak istemiyoruz. Çöpleri kaynağında ayrıştırarak bertaraf etmek istiyoruz. Bu proje ülke geneline yayıldığında yıllık 20 milyar lira tasarruf sağlayacağız ve 100 bin kişiye istihdam sağlayacağız. O yüzden bu proje bizim için çok önemli.Aynı kararlılıkla yürüyeceğiz. Vatandaşımızın da gösterdiği duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizim yanımızda oldular. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz bu uygulamayı meclisten geçirdiği için."   açıklamasında bulunarak istihdam müjdesi verdi.Market Poşetleri Neden Ücretli Oldu?Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında market poşetlerinin ücretli olması konusuna da değindi ve çere "Avrupa Birliği ülkelerine baktığınızda, gelişmiş ülkelere baktığınızda tüm ülkelerde ücretli kullanım söz konusu. Hatta üçüncü dünya ülkeleri diyebileceğimiz ülkelerde dahi, poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla, ücretli olduğunu görüyoruz.Bizim de yılda 30-35 milyar poşet tükettiğimizi düşünürseniz ve bu poşetlerin denizde 400, doğada 800 yılda doğaya karıştığı düşünüldüğünde bu uygulamanın geçmesi çok elzem" diyerek doğayı korumanın önemine değindi ve bu ücretlerin alınmaya devam edeceğini söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@