Bakan Açıkladı Ev Almak İsteyenlere Ön Ödemeli Konut Sistemi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber verdi. Devlet TOKİ eli ile ucuz, ön ödemeli konut sistemini hayata geçirecek.

Bakan Açıkladı Ev Almak İsteyenlere Ön Ödemeli Konut Sistemi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber verdi. Devlet TOKİ eli ile ucuz, ön ödemeli konut sistemini hayata geçirecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AA muhabirlerine İkinci 100 Günlük Eylem Planını değerlendirdi ve yeni bir konut sistemi üzerinde çalıştıklarını söyledi.TOKİ Ön Ödemeli Konut Sistemi İle Ev Satacak!Özellikle de çocucuklarının geleceklerine dair yatırım yapmak isteyen kişileri ilgilendiren yeni sitem hakkında Bakan Kurum; "Ön ödemeli bir süreç yürüteceğiz. Neticede TOKİ bugüne kadar konut sektörüyle alakalı alt gelir gurubuna hitap eden vatandaşlarımız için çok büyük projeler gerçekleştirdi. Bunu biraz daha ileriki süreç için düşünüyorum.Aileler çocukları için TOKİ'den bir sertifika alacaklar. Örneğin bireysel emekliliğe giriyoruz, diyoruz ki 'Bunu aldığımızda 10 sene sonra çocuğum için bir emeklilik süreci başlatıyorum.' TOKİ'de de bir ön ödemeli, ileriki süreçte konutu alacağı belli olduğu bir proje bu. Talep toplayacağız. Gelen talebe göre belli şehirlerimizde projeler yapacağız.Neticede alt gelir ve orta grup vatandaşlarımıza da güzel projeler hazırlıyoruz. Bizim TOKİ ile Bakanlık olarak yapacağımız projelerin yüzde 60-70’i kentsel dönüşüm, yani yıllık 40-50 bin konut yapabilme kapasitesini düşünürsek eğer bunun yüzde 60'ı kentsel dönüşüm olacak. Geri kalan da alt gelir ve orta gelire hitap eden vatandaşların konut ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik projeler olacak." dedi.Kentsel Dönüşüm Mağduriyeti Bina Tamamlama Sigortası ile Sona Erecek!Kentsel dönüşüm hakkında da açıklamada bulunan Bakan Kurum "Sürecinde tamamlanamayacak projeler olması halinde biz tamamlama sigortasıyla bu işlerin tamamlanmasını sağlıyoruz ya da Bakanlığın belirlediği teknik mali şartlara uyması halinde, gerekirse Bakanlığın belirlediği teminat sürecine ilişkin sistem devreye girecek. Dolayısıyla kentsel dönüşümde vatandaşımızın mağduriyetini engelleyeceğiz." dedi.TOKİ Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor!TOKİ hakkında ise Bakan Kurum "TOKİ ile hem dar gelirli vatandaşlara hem de orta gelirli vatandaşlarımıza, emeklilerimize, şehit ailelerimize, dul ve yetimlerimize hitap eden konut projeleri için de farklı bir yöntem çalışıyoruz. Bugünkü TEFE-TÜFE sisteminin dışında daha farklı bir yöntem çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"