Bakan Açıkladı: Kimlik Numarasına Göre KYK Burslar Ne Zaman Yatacak 2022 Şubat?

KYK burs yatma tarihleri Şubat 2022 takvimi açıklandı. Şubat ayı KYK bursları ne zaman yatacak, KYK burs ve kredileri Şubat ödeme tarihleri ne zaman?

Finans 06.02.2022 - 13:32 06.02.2022 - 13:32 Gülcan Özer

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu milyonlarca öğrencinin beklemiş olduğu açıklamayı yaptı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Şubat ayı KYK burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarihi açıkladı.

KYK kredi başvuru yaparak başvurusu onaylanan öğrencilere her ay düzenli olarak devlet tarafından açılan banka hesaplarına düzenli burs ödemesi yatırılıyor. Öğrenciler bir süredir Şubat ayı bursu ne zaman yatacak? sorusunun yanıtını arıyorlardı. Merak edilen sorunun yanıtını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu verdi. 

ŞUBAT AYI BURSU NE ZAMAN YATACAK 2022? KİMLİK NUMARASINA GÖRE KYK KREDİ VE BURS ÖDEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Milyonlarca öğrencinin beklemiş olduğu KYK burs ve kredi ödeme tarihleri Şubat 2022 takvimi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından açıklandı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Kasapoğlu "Sevgili genç arkadaşlarım, şubat ayı GSB burs ve öğrenim kredileriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Sağlıklı günlerde harcamanız dileğiyle" diyerek ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı. 

kyk burs açıklaması

T.C. kimlik numarasının son hanesine göre öğrencilere bugün itibari ile şubat ayı KYk burs ödemeleri yatırılmaya başlanacak ve 10 Şubat tarihine kadar ödemeler tamamlanmış olacak. Yapılan açıklama kapsamında;

Kimlik numarasının son hanesi 0 olanlara 6 Şubat 2022 tarihinde, 

Kimlik numarasının son hanesi 2 olanlara 7 Şubat 2022 tarihinde, 

Kimlik numarasının son hanesi 4 olanlara 8 Şubat 2022 tarihinde, 

Kimlik numarasının son hanesi 6 olanlara 9 Şubat 2022 tarihinde, 

Kimlik numarasının son hanesi 8 olanlara 10 Şubat 2022 tarihinde yapılacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@