Bakan Açıkladı! Naylon Poşet Yasası Değişiyor

1 Ocak 2019 itibari ile naylon poşet yasası Resmi Gazete ile yürürlüğe girmişti. Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile yasal değişiklik yapılacağını açıkladı.

Emlak Haberleri 04.01.2019 - 19:22 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

1 Ocak 2019 itibari ile naylon poşet yasası Resmi Gazete ile yürürlüğe girmişti. Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile yasal değişiklik yapılacağını açıkladı.

Yapılacak olan değişiklik ile beraber marketlerin kendi logolarının basılı olduğu poşetleri kullanmalarının yasaklanması bekleniyor. Artık Paralı Poşetler Logolu Olmayacak! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya üzerinden çok sayıda mesaj aldıklarını ve logolu market poşetleri hakkında yasal bir düzenleme yapacaklarının sinyalini verdi. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Bu vatandaşımız tarafından sosyal medyada eleştiriliyor. Biz üreticilerimize de o noktada, doğanın korunmasına ilişkin ifadelerin de yer aldığı bir düzenlemeyi inşallah usul ve esasları yayınlayarak yapacağız" diyerek bir yasal düzenleme yapılacağını duyurdu. Bakan Kurum "Derdimiz Poşetten Para Kazanmak Değil" Market poşetlerinden alınan ücret için yapılan eleştirileri yanıtlayan Bakan Kurum "Marketlerimizde, belli noktalarda hem Bakanlığımız hem üreticilerimiz promosyon uygulaması yaptılar, yapmaya da devam edeceğiz. Derdimiz, buradan para kazanmak değil gerçekten çevreye olan tahribatı en aza indirmek. Bu sayede gelecek nesillere temiz bir dünya ve çevre bırakmaktır. Eskiden böyle filelerimiz vardı. Bu fileleri, hanımlar çantasında taşıyacak şekilde de inşallah örnek uygulamalarını yapacağız. Geri dönüşümden elde edilmiş, doğanın, denizin, canlıların güvende olduğu ve geri dönüşümden elde edilmiş poşetleri, tek kullanım değil bu poşetler, kullanarak daha temiz bir Türkiye ve dünya için tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya davet ediyorum." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@