Bakan Albayrak Açıkladı "Emlak Bankası Ne Zaman Açılacak?"

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken vatandaşın yeni umudu Emlak Bankası oldu. Peki, emlak bankası ne zaman açılacak?

Emlak Haberleri 11.08.2018 - 13:00 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken vatandaşın yeni umudu Emlak Bankası oldu. Peki, emlak bankası ne zaman açılacak?

Dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni ekonomi modeli içerisinde Emlak Bankası hakkında da önemli bilgilere yer verildi. Düşük faizli konut kredisi çekmek isteyen kişilerin büyük bir umutla bekledikleri açılış tarihi netlik kazandı. Büyüme ve İstihdam Garanti Altına Alınacak 3+1 sac ayağı ile büyümenin ve istihdamın garanti altına alındığı açıklamasında bulunan Berat Albayrak Emlak Bankası açılış tarihi hakkında da bilgi verdi. Bakan Berat Albayrak açıklamasında Emlak Bankası ile eş zamanlı olarak Kalkınma Bankası'nın da tekrar aktif hale getirileceği müjdesini verirken her iki bankanın da Ekim ayı içerisinde ele alınacağını söyledi. Albayrak konu hakkında “Yine kalkınma diyoruz ama bununla ilgili somut adımı da atıyoruz. Kalkınma Bankasının yapısal altyapısını bitirdik. O da ekimde mecliste. Güçlü bir bilançoya hızlı bir şekilde kavuşturup, çok iyi bir işlev kazanması sağlanacak” açıklamasında bulunurken vatandaş indirimli konut kredisi için gelecek müjdeli haberi de beklemeye devam ediyor. Emlak Bankası Neden Battı?403 şubesi ile hizmet veren Emlak Bankası 2001 yılında alınan karar ile Ziraat Bankası bünyesine devredilerek kapandı. 1926 yılında bizzat Atatürk tarafından verilen talimatla kurulan banka ne yazık ki yapılan yolsuzluk haberleri ile adından sıklıkla söz ettirdi. Bankanın tam 9 genel müdürü hakkında yolsuzluk davası açıldı ki bu da Emlak Bankası neden battı sorusuna tek başına verilebilecek yanıt oldu. Banka yapılan yolsuzluklar ve yürütülen yanlış politikalar nedeni ile battı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@