Bakan Albayrak'tan Kıdem Tazminatı Açıklaması: Bütünleştirici Emeklilik Sistemi Mi Geliyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 21.01.2020 - 11:12 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bütünleştirici emeklilik sistemi mi geliyor, kıdem tazminatı düzenlemesi 2020 yılında yapılacak mı?

Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önemli açıklamalarda bulundu. KIDEM TAZMİNATI DÜZENLEMESİ 2020 YILINDA YAPILACAK MI?Yapmış olduğu özel sunumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kıdem tazminatı ile alakalı olarak gelen soru üzerine "Kıdem tazminatına bütünleştirici emeklilik sistemi olarak bakıyorum.2020 emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı. 2023'e doğru hedef bu. Tüm emeklilik sistemini dünyada en başarılı örneklerden bir çalışma yaparak gerçekleştireceğiz. İhtiyaçtan öte bir zaruriyet" diyerek 2020 yılında yeni kıdem tazminatı düzenlemesinin hayata geçirilebileceği sinyalini verdi. ÖZEL BANKALARA FAİZ ÇAĞRISI GELDİ! Özel bankaların Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimlerini yansıtma konusunda başarız olduklarını belirten Bakan Albayrak "2020 yılı itibarıyla artık özel bankalar koordineli, senkronize bir şekilde bu sistemin bir parçası olmalı onlar da değişmeli.Ben şunu diyorum; Artık plaza bankacılığı mı piyasa bankacılığı mı? Yani sahaya mı ineceğiz yoksa yüksek katlı binalardan gökyüzünü mü süzeceğiz? Sahaya inerek, reel sektöre, piyasaya inerek, etkin bankacılığın daha da fonksiyonel olarak dönüşümün bir parçası olacağı dönem olmalı. Yavaş yavaş bu hareketlenmeyi görüyoruz. İyi gidiyor, daha da iyi olacak. Bu değişim olmak zorunda. Kamu bankaları en ufak iyileşmeyi yansıtacak. Her gelişmeyi, pozitif manadaki süreçleri önümüzdeki dönemde de yansıtacaklar" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@