Bakan Berat Albayrak'tan Kanal İstanbul Güzergahında Arsa Aldığı İddialarına Dair Açıklama

Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kanal İstanbul projesi güzergahında arsa aldığı iddialarına ilişkin bazı gazetelerde çıkan iddialara dair açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 20.01.2020 - 11:51 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kanal İstanbul projesi güzergahında arsa aldığı iddialarına ilişkin bazı gazetelerde çıkan iddialara dair açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak bu iddiaların kesinlikle yalan olduğunu ifade etti.

Kanal İstanbul Projesine dair ortaya çıkan son iddialardan biriside Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelikti. Bir gazetede ve bazı internet sitelerinde yer alan o iddialarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Kanal İstanbul Projesi güzergahında arsa aldığı öne sürüldü. Bakan Berat Albayrak basında yer alan bu haberlere yanıt verdi. BAKAN ALBAYRAK'TAN O İDDİALARA YANITHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Avukat Ahmet Özel tarafından söz konusu iddialara dair yapılan yazılı basın açıklamasında, Cumhuriyet gazetesinde yer alan "Damat işi biliyor" başlıklı habere yanıt verildi. Açıklamada, söz konusu haberin "Haber verme" kastından ziyade birtakım afaki yorumlarla gerçeklerin bağlamından kopartıldığını, açıkça yalan ve iftiradan ibaret birtakım iddiaların kamuoyuna "haber" diye sunulduğu belirtildi. Bu iddialar, Maliye Bakanı berat Albayrak'ın şahsını hedef aldığı vurgulanarak kesin bir dille yalanlandı. KESİN BİR DİLLE YALANLANDIMaliye Bakanı berat Albayrak'ın arsasına dair bilgilerinde yer aldığı yazılı açıklamada, Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan 2003 yılında köy tapulu arsa alındığı ve arsada prefabrik ev olduğu bildirildi. Bu arsanın yanında ki arsanında 2012 yılında satışa çıkarıldığının ifade edildiği basın açıklaması ile yabancı almasın diye o dönem Bakan Albayrak tarafından alındığı ifade edildi. . Bu arsa üzerinde hiçbir inşaat olmadığı gibi arsanın niteliğini değiştirecek hiçbir girişimde de bulunulmağını ifade edildiği arsaya dair ise şu ifadeler yer aldı. "Bu sunum için en elverişli mecralardan biri olan yalan, iftira ve algı çalışmalarında mahir Cumhuriyet gazetesinin bu sözde haberi de tam olarak bunun bir parçasıdır. Kanal İstanbul'un gündeme geldiği tarihten çok geriye dayanan bir mazisi olan söz konusu bu arsa ile ilgili yapılan bu etik dışı, ahlak dışı, yalan ve iftiralara karşı tüm hukuki yolları hızlı ve etkin olarak kullanacağımızı, yalan ve algıya asla teslim olmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@