Bakan Bilgin ‘’Sürpriz’’ Dedi 1 Mayıs’ı İşaret Etti! Emekli ve Memur Maaşlarında Temmuz Ayında Artış Geliyor!

Emekli maaş zammında 1 Mayıs tarihi gündem yarattı! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşları için önemli değerlendirmelerde bulundu! İşte detaylar…

Finans 27.04.2022 - 12:31 27.04.2022 - 12:32 Duygu Dilan Duman

Emeklilerle ilgili 2022 yılında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Milyonlarca emeklinin yakından takip ettiği bu gelişmelere ek olarak maaşlar hakkında yeni bir artış beklentisi ise gündem yarattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşlarına ilişkin kritik bir açıklamada bulunarak Temmuz ayına işaret ederek önemli bir sürpriz yapacaklarını dile getirdi. Detayları ise 1 Mayıs’ta açıklayacağını duyurdu!

Temmuz Emekli Maaş Zammı Detayları Belli Oluyor!

vedat-bilgin-emekli-ikramiye-zam-açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli maaşları hakkında kritik bir duyuru yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında 1 Mayıs’ta maaş zammı hakkında ‘’bir sürprizimiz olacak’’ şeklinde değerlendirmelerde bulunan Bakan Bilgin, 1 Mayıs itibariyle merak edilen tüm detayları ise paylaşacaklarını söyledi. Artan enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında milyonlarca vatandaş arasında emeklilerin de maaş zammı beklentisi bir hayli artmış durumda. Öte yandan emekli bayram ikramiyelerinde bir artış yapılmaması ise hayal kırıklığı yaratmıştı.

En Düşük Emekli Maaşı 4.500 Lira Olabilir!

Geçtiğimiz günlerde A Haber’e önemli değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında 14 milyona yaklaşan emeklinin maaşlarında zam olacağı sinyallerini verdi. En düşük emekli maaşının Temmuz zammı ile artış göstereceğini söyleyen Bakan Bilgin, konuya ilişkin detayları ise 1 Mayıs’ta duyurulacağını dile getirdi. Vatandaşlar ise gelen bu açıklama sonrasında artış oranlarını merak etmeye başladı.

Geri bıraktığımı son 3 ay içinde enflasyon verilerine göre maaş oranlarında ciddi bir zam yapılması bekleniyor. Uzmanlara göre 6 aylık enflasyon baz alındığında farkın yüzde 34,62 seviyelerinde olması hedefleniyor. Bu hesaplamalara göre tahminin Temmuz ayında en düşük memur maaşı 6 bin 429 TL’den 8 bin 622 liraya, en düşük emekli maaşının ise memur emeklisinde 4.289 TL’ye, SSK’lılarda (2000 yılı öncesi) 4.432 TL’ye ve esnaf emeklisinde 2.948 TL’ye yükselebileceği aktarılıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@