Bakan İndirimi Duyurdu! Et Fiyatları Düştü Mü, Et ve Süt Kurumu'nda Kıyma, Kuşbaşı, Tavuk Ne Kadar Oldu?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin ucuz et satışının başladığını duyurması ardından Et ve Süt Kurumu'nda et fiyatları ne kadar oldu merak ediliyor. İşte Et ve Süt Kurumu güncel fiyat listesi.

Finans 08.04.2022 - 13:48 08.04.2022 - 13:48 Büşra Uluşen

Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz haftalarda et fiyatlarına zam yapılmış ve bu zammın gerekçesi olarak eski Et ve Süt Kurumu Başkanı ' uzun kuyrukların önlenmesi ' olarak göstermişti. 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, bugün yaptığı açıklama ile stoklarında bir sorun bulunmadığını ve Ramazan ayında herkesin et yiyebilmesi amacıyla kırmızı et, beyaz et ve şarküteri ürünlerinde fiyatların düşürüldüğü belirtildi. Bu açıklamanın ardından Et ve Süt Kurumu'nda kırmızı et ve beyaz et fiyatlarının ne kadar olduğu merak konusu oldu.

ET FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ, İNDİRİM NE ZAMA BAŞLAYACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamada, mevcut stoklarda bir problem olmadığının altı çizilerek, Ramazan ayının sonuna kadar Et ve Süt Kurumu mağazaları ile Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde ucuz et satışının başladığı belirtildi. 

Bakan Kirişçi, '' Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ramazan boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, ucuz et satışları bugünden itibaren başlamış durumda '' ifadesini kullandı.

ET VE SÜT KURUMUNDA TAVUK, KIYMA, KUŞBASI ET FİYATLARI NE KADAR?

Fiyatlarında güncellemeye giden Et ve Süt Kurumunda 1 kg sığır kıyma 83 TL, kuşbaşı 92 TL, biftek-rosto 117,50 TL, tavuk 26,50 TL, tavuk but 28 TL, tavuk ciğer 16 TL olarak fiyatlandırıldı. Et ve Süt Kurumu'nun resmi internet sitesinde yer alan yeni fiyat listesi ise şu şekilde:

et ve süt kurumu-1

et ve süt kurumu2

Et ve Süt Kurumu şubelerinin hangi illerde olduğunu öğrenmek için Et ve Süt Kurumu'nun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@