Bakan Kasapoğlu Açıkladı: Ekim Ayı Burs Paraları ve Kredi Ödemeleri Hesaplara Yatırılıyor!

Yükseköğretim öğrencilerine burs ödemeleri başladı. Bakan Kasapoğlu açıkladı, Ekim ayı burs paraları ne zaman yatacak belli oldu. Burs ve kredi ödemeleri yattı mı?

Gündem 06.10.2021 - 10:00 06.10.2021 - 10:00 Gülcan Özer

Milyonlarca öğrencinin beklediği müjdeli haber geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan resmi açıklama ile Ekim ayı burs paraları ve kredi ödemeleri için beklenen tarih belli oldu. 

Üniversite öğrencileri bu sene yurtlara yerleşme sorunu yaşarken aynı zamanda yükselen kiralık ev fiyatları nedeni ile büyük sıkıntılar yaşanmış, pek çok öğrenci ev bulamadıklarını iddia ederek parklarda Barınamıyoruz Eylemi başlatmıştı. 

EKİM AYI BURS PARALARI YATTI MI?

Evet. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile öğrencilerin merakla beklemiş oldukları burs paralarının Ekim ayına ilişkin bölümlerinin hesaplara yatırıldığını açıkladı. 

Bakan Kasapoğlu yapmış olduğu açıklamasında "Sevgili gençler, Ekim ayı burs ve kredileriniz hesaplarınızda... Yeni akademik yılın bu ilk ödemesini sağlıkla harcamanızı dilerim" diyerek ödemeleri yatırdıklarını duyurdu. 

ekim-ayı-burs-ödemeleri-yaptı-1

Söz konusu burs ödemeleri gençlerin adına açılmış olan burs hesaplarına yatırılıyor.  Ekim ayı burs ve kredi ödemeleri başladı. Öğrenciler hesapları üzerinden adlarına yatırılan kredi ve burs ödemelerini bankalardan ya da bankamatik kartlarını kullanarak ATM'lerden çekebilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@