Bakan Kasapoğlu duyurdu: 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz dağıtılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençler için bir yeniliği hayata geçirdiklerini duyurdu. 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz dağıtılacak kart ile ilgili detaylar haberimizde.

Bakan Kasapoğlu duyurdu: 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz dağıtılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlere yönelik bir projeyi hayata geçirdiklerini açıkladı. 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz olarak dağıtım yapılacak.

18-25 yaş arası gençlere ücretsiz verilecek!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafında hayata getirilen ' Genç Ne Sever ' platformunun tanıtım toplantısına katılan Bakan Kasapoğlu, burada gençlere müjdeli bir haber verdi.

Türkiye'nin Avrupa'nın en genç ve dinamik nüfusuna sahip olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, gençlerin sporda, sanatta, eğitimde, teknolojide, girişimcilikte ve daha birçok alanda ortaya koyduğu başarılardan gurur duyduğunu belirtti.

Müzeler ücretsiz oluyor!

Bakan Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri '' Müzekart GNS '' kartı vereceklerini duyurdu. Böylelikle gençler, müze, ören yeri ve arkeolojik alanlara müzekartları ile ücretsiz giriş yapabilecekler.

Gençlerin Türkiye'nin kültürel zenginliğini tecrübe edebilmeleri adına önemli bir adım attıklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu, yaz dönemi için yurtları ücretsiz olarak açtıklarını ve şimdi de müzeleri ücretsiz hale getirdiklerini söyledi.

18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye edeceklerini söyleyen Bakan Kasapoğlu, gençlerin yola çıkıp 81 ildeki yurtlarda konaklayabileceklerini ve Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi gibi 300'den fazla müzeyi ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceklerini belirtti.

Müzekart GNS nasıl alınır?

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamalarına göre ücretsiz bir şekilde müzelere giriş sağlanacak Müzekart GNS, '' gençnesever.com '' adresi üzerinden alınacak. Bu karttan 18 - 25 yaş arasındaki tüm gençler yararlanabilecek.