Bakan Kasapoğlu'ndan Yurt Açıklaması: En Modern Otellerle Rekabet Ederiz!

Son dönemde yurtlar hakkında yapılan eleştirilere Bakan Kasapoğlu tarafından son dakika açıklaması geldi. Detaylar haberimizde...

Emlak Haberleri 23.09.2021 - 10:20 23.09.2021 - 10:21 Gülcan Özer

Üniversite öğrencilerinin son dönemde barınma krizi yaşamasının ardından yurtlar eleştirilmeye başlanmıştı. Konu hakkında açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı. Bakan Kasapoğlu Kredi Yurtlar Kurumu KYK bünyesinde bulunan Fatma Hanım Kız Öğrenci Yurdunda düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

Son dönemde yapılan eleştirilerin haksız olduğunu belirten Kasapoğlu “Dünyanın en kapsamlı, kapasitesi en yüksek yurtlarına sahibiz. Türkiye Cumhuriyeti olarak, adeta dünyanın en modern, en rekabetçi otel zincirleriyle rekabet eder durumdayız. Temizlik, konfor, çalışma imkanları, güvenlik, bakımından her alanda yüksek standartlara sahibiz” diyerek Türkiye'nin bu konuda en iyi ülkeler arasında yer aldığını söyledi.

BAKANLIK VE HÜKÜMET EL ELE VERDİ! 

Kasapoğlu öğrencilerin yurt sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek "Bakanlık ve hükümet olarak el ele vermiş şekilde çalışıyoruz. Bu hizmeti, altyapıyı, çalışmayı ve güzel tabloyu kimsenin istismarına ve karalamasına müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz. Bu kapasite, hizmet ve yurtlarımızdan 720 bin öğrenci faydalanıyor. Özellikle de son 19 yılda, 2002-2021 arasında 190’dan 768’e yükselen yurt sayısı ve 182 binden 720 bine yükselen bir kapasite var” diyerek çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. 

Pandemiye rağmen 216 bin yeni kapasite oluturduklarını belirterek bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yaptıklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu geçmiş yıllardaki kapasiteyi yeniden yakalayacaklarını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@