Bakan Kirişçi açıkladı: Evini tahliye edene 3 bin TL nakit desteği!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi kişilerin evlerini tahliye etmeleri karşılığı 3 bin TL nakit destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

Gündem 24.06.2022 - 11:18 24.06.2022 - 11:18 Büşra Uluşen

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den önemli bir açıklama geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile istişarelerini yürüten Kirişçi, ev sahipleri için duyuru yaptı. 

Bakan Kirişçi, Muğla Marmaris'teki yangın kontrol merkezinde açıklamalarda bulunarak, millet olarak böyle zor günlerde böyle bir dayanışmanın sergileniyor olmasının oldukça önemli olduğunu belirtti. 

Evini tahliye edene 3 bin TL ödenecek

Tarım ve Orman Bakanı vahit Kirişçi, Marmaris'te meydana gelen yangın için ümitsiz olmadıklarını, tek temennilerinin bu yaşanan hadisenin en kısa zamanda olumlu bir neticeye kavuşması olduğunu belirterek yangının en kısa sürede söndürüleceğini ifade etti. Sahada çalışan personellere ve basın ekiplerine teşekkürlerini ileten Kirişçi, bölgedeki ev sahipleri için de önemli bir haber verdi. 

Bakan Kirişçi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından buradaki bazı ailelere değil, ihtiyaç sahibi bütün ailelere evleri tahliye etmeleri karşılığında 3'er bin lira nakit ödeme işlemlerinin gerçekleştirildiğini ifade etti. Yangın bölgesinde evi olan ihtiyaç sahiplerine evlerinden ayrılmaları karşılığı 3 bin TL destek ödemesi yapıldığını belirten Kirişçi, bakanlık ve hükümetin bu faaliyetini de paylaşmak istediğini dile getirdi. 

Öte yandan Muğla Marmaris'teki yangına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir kişinin yakalandığını belirtmişti. Bu kişinin ' sinirli ve alkollü ' olduğunu gerekçe göstererek ormanı ateşe verdiği ve günlerdir söndürülemeyen yangına sebep olduğu öğrenildi. Yangını çıkaran şahıs, tutuklanırken orman yangınını söndürme çalışmaları ise hala devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@