Bakan Kurum Açıkladı! Antalya'da Hortum 315 Binaya Hasar Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum Antalya'yı vuran fırtına ve hortum felaketinin ardından yeni açıklamalarda bulunarak çevreci şehirler inşa edeceklerini söyledi.

Emlak Haberleri 28.01.2019 - 12:39 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum Antalya'yı vuran fırtına ve hortum felaketinin ardından yeni açıklamalarda bulunarak çevreci şehirler inşa edeceklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 24 ve 26'sında Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike ve Muratpaşa ilçelerinde hortum ve sel afeti hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Hortum ve Sel Felaketinde 2 Kişi Hayatını Kaybetti, Kaybolan 1 Kişinin Arama Çalışmaları Sürüyor Bakan Murat Kurum açıklamasında ne yazık ki 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin ise kayıp olarak hala arandığını söyleyerek "Yaptığımız tespit çalışmalarında Kemer'de 10 ağır, 127 az hasarlı bina, Kumluca'da 2 yıkık, 11 ağır hasarlı ve 78 az hasarlı bina, Finike'de 3 hasarlı binamız mevcut. Muratpaşa ilçesinde yapılan tespit çalışmasında ise 3 ağır, 81 az hasarlı bina var.Antalya'da ön hasar tespit çalışmaları neticesinde, iki günlük hortum ve sel sebebiyle toplamda 315 binada hasar tespit ettik. Tüm Antalyalılara geçmiş olsun" dedi. Bakanlık olarak tüm hasarların giderilmesini sağlayacaklarını belirten Bakan Kurum "2023'ün güçlü Türkiyesi için azim ve kararlılıkla çalışacağız. Şehirlerimizi bulunduğu noktadan daha yukarıya çekme adına birçok projeyi hayata geçireceğiz" dedi. Bakan Kurum "Geleceğin Şehirleri Daha Planlı ve Çevreci Olacak!"Daha çevrece şehirler inşa edeceklerini belirten Bakan Kurum "Biz bu iklim değişikliğine ilişkin tüm dünyada tedbirler alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Bakanlığımız '2023 eylem planı' çerçevesinde birçok bölgemizde iklim değişikliğine ve iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasına yönelik projeler başlattı. İlk projemizi Karadeniz Bölgesi'nde, eylem planı çerçevesinde başlattık ve yürütüyoruz.Bakanlığımızca Antalya bölgesinde hasar tespit çalışmalarımız yapıldı. Yaptığımız tespitlere göre Kumluca bölgesinde 2 binamız tamamen yıkılmış vaziyette. 21 ağır hasarlı, 208 az hasarlı olmak üzere toplamda 229 binada hasar tespiti yaptık. Yapmış olduğumuz hasar tespiti çerçevesinde Bakanlığımız, Belediyemiz, Valiliğimiz vatandaşlarımızın yaralarını acilen sarmak suretiyle buradaki mağduriyetlerini en kısa zamanda gidereceğiz" dedi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@