Bakan Kurum Açıkladı! Emlak Bankası Sahaya İniyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. 21 Mart itibari ile Emlak Bankası açılıyor!

EMLAK HABERLERİ 19.03.2019 - 10:47 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. 21 Mart itibari ile Emlak Bankası açılıyor!

Bakan Murat Kurum canlı yayında önemli açıklamalarda bulunurken Emlak Bankası için de beklenen müjdeyi verdi.Bakan Kurum "Vatandaşımız Bize Güveniyor, Emlak Bankası Sahaya İnecek"Emlak Bankası'nın inşaat sektörü için önemini bildiklerini belirten Bakan Kurum vatandaşın kendilerine olan güveninin farkında olduklarını söyleyerek "Emlak Bankası sahaya inecek" açıklamasında bulundu. Bakan Kurum Emlak Bankası'nın 21 Mart itibari ile hizmet vermeye başlayacağını söyleyerek "Emlak Bankası şu anki adıyla Emlak Katılım Bankası oldu. 21 Mart itibariyle işlemlerine başlıyoruz. Bu çok önemli bir süreçti. 93 yıllık bir geçmişi var bu bankanın. 1926 yılında kurulmuş. Ankara’da Elvankent, Eryaman mahallelerinde birçok uygulama yapmış. İstanbul’da Ataşehir, Bahçeşehir’de güzel uygulamalar yapmış" diyerek bankanın kesin açılış tarihini duyurdu. 50 Bin Sosyal Konut İçin 250 Bin Başvuru Geldi!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 67 ilde başlatılan sosyal konut projesi talep toplama rakamlarını da açıklayarak şu ana kadar 250 bin başvuru topladıklarını söyledi. Bu rakamın arttırabileceğini söyleyen Bakan Kurum "Tüm Türkiye çapında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut yapacağımızı söylemiştik. İlk etabı 50 bin sosyal konuttu. 62 ilimizde sosyal konutlara ilişkin süreci başladık. 6 Mart ‘tan itibaren başvuruları almaya başladık. 388 liradan başlayan konutları vatandaşların talebine sunduk.50 bin konuta 250 bin başvuru geldi. 250 bini talebe göre artırma ihtimalimiz olacak. Çok başvuru olursa noter huzurunda kura çekeceğiz. Önümüzdeki süreçte gelen talebin 250 binin üzerinde olması halinde karşılamaya çalışacağız. O sayıyı artırma yönünde adımlar atacağız. Sektörü ilgilendiren kısımlara da destek olacağız" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.comYorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@