Bakan Kurum Açıkladı! TOKİ 800 Ucuz Konut Üretecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Türkiyeyi gezmeye devam ediyor. Bakan Kurum'un un bugünkü durağı Kastamonu oldu.

Emlak Haberleri 06.01.2019 - 16:43 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Türkiyeyi gezmeye devam ediyor. Bakan Kurum'un un bugünkü durağı Kastamonu oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kastamonu gezisini sürdürüyor. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Kurum şehirde 800 konutluk TOKİ projesi yapacaklarını duyururken yine millet bahçesi ve alt yapı çalışmaları hakkında da çeşitli paylaşımlarda bulundu. Kastamonu’dayız. Şehrimize değer katmak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak için incelemelerde bulunup kararlar alacağız.

Nasrullah Camii İle Kastamonu Kalesi Arasında Kalan Bölgelerde Dönüşüm Çalışması BaşlatılacakKastamonu’daki çalışmalarımızı tarihi mekânsal dönüşüm ve kentsel dönüşüm olarak ikiye ayırıyoruz. Nasrullah Camisinden Kastamonu Kalesi’ne kadar uzanan alandaki tarihi eserleri gün yüzüne çıkarmak için 100 bin m2’lik dönüşüm çalışması başlatıyoruz.

Depreme Dayanıklı 800 Konut Üretilecek, Kastamonu Millet Bahçesi İnşa EdilecekBölgedeki vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için TOKİ aracılığıyla, modern ve depreme dayanıklı 800 konut inşa edeceğiz. Çalışmalarımızı yarın itibariyle başlatıyoruz. Kuzeykent Mahallesi’nde de 240 dönüm alan üzerine yine TOKİ tarafından bir Millet Bahçesi yapacağız.Atık Su Arıtma Tessi ve İçme Suyu, Alt Yapı Çalışmaları Gerçekleştirilecek!Atık su arıtma, içme suyu, alt yapı, vahşi depolama gibi sorunların kısa sürede giderilmesi için il ve ilçe belediyelerimize Bakanlık olarak maddi ve teknik tüm desteği vereceğiz. Kastamonu’nun tarihini gün yüzüne çıkarmak ve şehrimizi kalkındırmak için var gücümüzle çalışacağız.

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@