Bakan Kurum Açıkladı: TOKİ'ye Borcu Olanlara Yüzde 22 İndirim Müjdesi! Borç Kapatma Peşin Ödeme İndirimi 2021

TOKİ peşin ödeme indirimi 2021 duyurusu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. TOKİ erken ödeme 2021 kampanyası ile borcunu erken ödeyenlere yüzde 22 indirim müjdesi geldi!

Toki 06.09.2021 - 12:46 06.09.2021 - 12:46 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ erken ödeme indirimi 2021 kampanyası için beklenen duyuruyu yayımladı. Her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilen ve son bir kaç senedir yılda iki kere düzenlenmeye başlayan TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyası için beklenen 2. duyuru da yayımlandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile yastık altı yatırımı olan, elinde birikimi bulunan ya da konut kredisi çekerek borcunu kapatacak kişilere peşin ödeme indirimi yapılacağı ilan edildi. Bu sayede vatandaş hem borcunu ödeyerek faiz yükünden kurtulacak hem de evinin tapusuna hemen kavuşacak. 

TOKİ PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ 2021 İÇİN 2. KAMPANYA BAŞVURULARI BAŞLIYOR! 

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yayımlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat kurum yapmış olduğu paylaşım ile "TOKİ Başkanlığımızca, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasını, yoğun talep üzerine bu yıl ikinci kez 21 Eylül’de tekrarlıyoruz.

Kampanyamızdan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunun tamamını ya da en az %25’ini peşin ödeyen vatandaşlarımız %22  indirim kampanyasından faydalanabilecek" diyerek merak edilen sorulara yanıt verdi. 

toki-erken-ödeme-indirimi-açıklaması

TOKİ ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ / PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK, SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile 2021 yılının ikinci kampanyası için başvuruların 21 Eylül 2021 tarihi itibari ile başlayacağı belirtilirken son başvuru tarihi ise 19 Ekim 20211 olarak açıklandı. Söz konusu tarihler arasında konut satış sözleşmesi imzalanan banka üzerinden başvuru yapacak olan vatandaşlar borçlarının tamamını ya da en az yüzde 25'ini ödemeleri durumunda yüzde 22 indirim imkanından yararlanabilecekler. 

Borcunun tamamını kapatan kişiler evlerinin tapularını hemen almaya hak kazanırken söz konusu kampanya kapsamında yine her zaman olduğu gibi yoğun başvuru yapılması bekleniyor. TOKİ Peşin Ödeme indirimi kampanyası ile vatandaşlar borçlarını ödeyerek faiz yükünden kurtulma imkanı elde ederken TOKİ ise toplu para girişi ile yeni projeleri hayata geçirmek için kaynak elde etmiş oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@