Bakan Kurum: Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi, Evi Olmayan Dar Gelirli Kalmayacak, Herkes Ev Sahibi Olacak!

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut projesi için kura çekilişleri tüm hızı ile devam ederken kurada adı çıkmayan kişiler büyük üzüntü yaşıyordu.

EMLAK HABERLERİ 15.03.2020 - 18:00 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut projesi için kura çekilişleri tüm hızı ile devam ederken kurada adı çıkmayan kişiler büyük üzüntü yaşıyordu. Konu hakkında açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimat verildiği ve dar gelirli alilerin tümünün ev sahibi olana kadar sosyal konut üretimine TOKİ ile devam edileceğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan ucuz sosyal konut müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sosyal konut talimatı verildiğini belirten Bakan Kurum evi olmayan dar gelirliler için TOKİ tarafından başlatılan ucuz konut projesinin 2021 yılında da devam edeceğini duyurdu. HER YIL EN AZ 100 BİN SOSYAL KONUT ÜRETİLECEK! TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 2020 kura çekilişleri devam ederken kurada adı çıkanlar kira öder gibi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor. Adı çıkmayan kişiler ise bu fırsatı kaçırdıkları için büyük üzüntü yaşadı. Konu hakkında açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konu hakkında bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verildiğini belirterek "(Konutları) 1-1,5 yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.Bunun dışında ülkemizde sosyal konut ihtiyacı olan ve alanlardaki çalışmalarımız da bir taraftan devam ediyor. Biz her ilimiz vatandaşlarımıza, belediyelerimize diyoruz ki 'Sosyal konutla ilgili taleplerinizi bize iletin.' Çalışmayı 1 yıl önceden başlatıyoruz.Ne kadar talep gelirse Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde sosyal konut ihtiyacını giderecek çalışmaları her yıl yapacağız. Amacımız, her yıl en az 100 bin sosyal konut projesine başlamak" diyerek dar gelirli tüm ailelerin ev sahibi olacağı müjdesini paylaştı. 

ZİRAAT BANKASI YÜZDE 0.49 FAİZ ORANI İLE 240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ VERECEK! TOKİ sosyal konut projeleri için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarihin en düşük konut kredisi faiz oranı açıklamasında bulunmuş, ardından da devlet bankaları yüzde 0.49 faiz oranı ile konut kredisi vereceklerini duyurmuştu. Söz konusu konut kredisi kampanyası sadece TOKİ sosyal konut projesine özel olarak açıklandı. Yani TOKİ sosyal konut projeleri için başvuruda bulunan ve kurada adı çıkan kişiler için Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankaları yüzde 0.49 faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi desteği sağlayacak. Düzenlenen kampanyadan yararlanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin 240 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanmaları durumunda aylık kredi taksit tutarları 709,53 lira olarak gerçekleşecek. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@