Bakan Kurum Duyurdu! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ Elazığ'ı Baştan İnşa Edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ'da depremde yıkılan bina sayısı hakkında son rakamları açıklarken devletin TOKİ eli ile şehri baştan inşa edeceğini duyurdu! Depremin vurduğu Elazığ'da yıkılan binaların enkazları için kurtarma ve kaldırma çalışmaları tüm hızı ile devam ederken Bakan Kurum son rakamları açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 27.01.2020 - 12:10 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ'da depremde yıkılan bina sayısı hakkında son rakamları açıklarken devletin TOKİ eli ile şehri baştan inşa edeceğini duyurdu!

Depremin vurduğu Elazığ'da yıkılan binaların enkazları için kurtarma ve kaldırma çalışmaları tüm hızı ile devam ederken Bakan Kurum son rakamları açıkladı. DEVLET YIKILAN KONUTLARI TOKİ ELİ İLE YENİDEN İNŞA EDECEK! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzenlenen basın toplantısında yapmış olduğu açıklamasında "Depremin olduğu ilk andan itibaren Elazığ'a tüm ekiplerimizle hareket ettik. 500 kişilik ekibimizle hasar tespit çalışmalarına devam ediyoruz.Arkadaşlarımız bu çalışmaları titizlikle yapmaya devam ediyor. Bugün itibarıyla Elazığ merkez sivrice ve maden de 50 yıkık binamız mevcut. 308 ağır hasarlı, 150 de orta hasarlı binamız mevcut. Bu binalarımızdan 22 tanesi acil yıkılacak binalardan oluşuyor.İçine girmeye izin vermeyeceğimiz binalardan ibaret. Dün itibarıyla yıkımlarını başlattık. Arama kurtarma çalışmalarımı tamamlanmak üzere. Sürsürü mahallesinde yıkılan Dilek sitesi yanında bulunan hasarlı binaların da tespitlerini yapmaya başladık. 9 binada ağır hasar binaların tespitini yaptık.Bu binaların da yıkılması gerektiği ortaya kondu. Bu bölgede 184 daire riskli durumda. Amacımız Kartal'da olduğu gibi en geç Şubat sonu temelini atıp yıl sonuna kadar da vatandaşlarımıza konutlarını teslim etmektir.TOKİ ile toplamda 400'e yakın konutu öncelikli olarak evleri yıkılan vatandaşlarımıza teklif edeceğiz. Kendilerinin de uygun bulması halinde bu hazır konutlara vatandaşlarımızı hızlı bir şekilde taşıyacağız" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@