Bakan Kurum Duyurdu: Her Aileye 3 Bin TL Para Yardımı Yapılacak, Esnafın Kredi Ödemeleri Ertelenecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum her aile için 3 bin lira destek ödemesi yapacaklarını duyurdu. Ailelerin yanı sıra esnafın kredi borçları da ertelenecek!

Bakan Kurum Duyurdu: Her Aileye 3 Bin TL Para Yardımı Yapılacak, Esnafın Kredi Ödemeleri Ertelenecek!

3 bin liralık destek ödemesi ile esnafa kredi borcu erteleme müjdesi geldi! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile destek ödemeleri ve borç ertelemesi yapılacağğı ilan edildi.

Yaşanan afetin ardından selden etkilenen ilçelerde denetimlerini sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum selden zarar gören vatandaşlara ve esnaflara verilecek olan destekleri duyurdu.

SELDEN ZARAR GÖREN HER AİLEYE DEVLET İLK OLARAK 3 BİN TL ÖDEME YAPACAK!

Orman yangınları ile boğuşan Türkiye gelen yangın söndürme haberlerine sevinmeye fırsat bulamadan bu seferde sel felaketi haberleri ile büyük üzüntü yaşamıştı. Selin büyük bir yıkıma uğrattığı Kastamonu, Sinop ve Bartın'da meydana gelen afetin yaralarının sarılma çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Karadeniz bölgesinde yaşanan yoğun yağışın ardından Bartın Ulus, Sinop Ayancık ve Kastamonu Bozkurt ilçesi başta olmak üzere 3 ilimizde de büyük bir yıkım yaşanmıştı.

Selde hayatını kaybeden kişilerin sayıları ne yazık ki her geçen gün biraz daha artarken kayıp ihbarı yapılan 47 kişiyi arama çalışmaları da sürüyor. Devletin tüm imkanlarını seferber ettiği afet bölgesinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında afetzedelere yapılacak yardımları duyurdu.

esnafa-borç-erteleme-müjdesi-geldi

ESNAFIN KREDİ BORÇLARINA ERTELEME MÜJDESİ GELDİ!

Sinop'un Ayancık bölgesini ziyaret eden Bakan Kurum "Bu çerçevede tüm sorunları çözmek için adımlarımızı hızlı bir şekilde hemen atacağız. İlk etapta selden zarar gören tüm ailelerimize üçer bin lira yardım yapacağız. Hasar tespit çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün inşallah bitecek. Bunun yanı sıra esnafımızın ödemesi gereken kredileri de ertelenecek. İnşallah hep birlikte bu afetin üstesinden geleceğiz" diyerek selden dolayı kimseyi mağdur etmeyeceklerini dile getirdi.

Bakan Kurum selden etkilenen ailelere ilk etapta 3'er bin liralık para yardımı yapılacağını dile getirirken esnafın bankalara olan kredi borçları için de erteleme müjdesi vemiş oldu. Afetten etkilenen kişilere yönelik olarak devlet yardımları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından para aktarıldığı açıklanmıştı. Türkiye doğal afetlerle boğuşurken bakanların da bölgedeki denetimleri ve çalışmaları sürüyor. Afet haberi ile bölgeye giden bakanlar yangından sonra da sel felaketi nedeni ile Sinop, Bartın ve Kastamonu arasında mekik dokuyorlar.

SONRAKİ HABER