Bakan Kurum Duyurdu! Konya'ya Yeni Projeler Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Konya'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken bölgeye yapılacak yeni projeleri de sıraladı.

EMLAK HABERLERİ 29.03.2019 - 14:56 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Konya'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken bölgeye yapılacak yeni projeleri de sıraladı.

İl gezileri kapsamında Türkiye gezilerine devam eden Bakan Kurum bir yandan da seçim çalışmaları için partisine destek olmayı sürdürüyor. Türkiye'nin En Büyük Hayvan Alım Satım Merkezi Konya'ya İnşa Edilecek! Bakan Kurum Konya'da yapılacak olan projeler hakkında yeni açıklamalarda bulunarak "Her şeyden önce doğal gazı yakın zamanda ilçemize kazandıracağız. Cihanbeyli'nin yıllardır hayali olan Organize Sanayi Bölgesi'nin proje ve tahsis işi bitti. En kısa sürede sonuç alacağız.Cihanbeyli'de istihdam sorunu tarihe karışacak. İnşallah Cihanbeyli'yi önümüzdeki dönemde termal turizmin merkezi haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Ayrıca Türkiye'nin en büyük hayvan alım-satım merkezini de inşa edeceğiz. Cihanbeyli'de TOKİ eliyle konut yapımına dair başkanımızın talepleri var, bunları değerlendiriyoruz.Cihanbeyli'de bir de şehir meydanı düzenleme ve yeraltı otoparkı projemiz var. Burayı da el birliğiyle inşa edip, siz değerli kardeşlerimize armağan edeceğiz. Bunun gibi daha birçok projeyi birer birer hayata geçireceğiz" diyerek çok sayıda önemli proje hakkında bilgi verdi. Murat Kurum "Ekonomik Özgürlüğümüzü Kazandık"Türkiye'nin ekonomik özgürlüğünü kazandığını dile getiren Bakan Kurum "Savunma sanayisinde bağımlıydık, ekonomide bağımlıydık, hamdolsun artık değiliz. Artık kendi silahlarımızı, İHA'larımızı üretiyoruz ve Afrin'de, Suriye'de operasyon yapıyoruz. Eğer kendi silahlarımızı üretemeseydik, bu operasyonları yapamazdık, o mazlumlara el uzatamazdık. Ekonomide bağımlıydık, IMF'ye borcumuzu ödedik ve artık bağımsız bir şekilde karar alabiliyoruz" açıklamasında bulundu. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@