Bakan Kurum "Kanal Ankara Projesi Mogan İle Eymir'i Bağlayacağız"

Ankaralıların büyük bir merakla beklediği Kanal Ankara projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 14.11.2018 - 13:34 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ankaralıların büyük bir merakla beklediği Kanal Ankara projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Ankaralılar tarafından yakından takip edilen projeler arasında yer alan Kanal Ankara projesi hakkında Bakan Murat Kurum bugün canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum proje kapsamında Eymir ve Mogan için düzenlemeler yapılacağını söyleyerek vatandaşın eğlenmelerini sağlayacak, kaliteli zaman geçirecekleri bir yaşam alanı oluşturmayı planladıklarını söyledi. Vatandaşın Sosyalleşeceği Kaliteli Bir Yaşam Alanı İnşa Edilecek!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamasında "Eymir, Mogan ve bu vadi zaten aslında birleşiyor. Eymir'de bir düzenleme yapılmış. Arkasında Mogan var. Mogan biraz atıl durumda. Mogan'ı düzenleyeceğiz, Eymir ile bağlayacağız.Oradan da Eymir'den İmrahor'a kadar giden yaklaşık 10 kilometrelik alanı da düzenleyeceğiz. O güzergah çok güzel herkesin gidip eğlenebileceği, vakit geçirebileceği güzel bir alan haline gelecek. Bu projenin içinde buradaki sosyal ihtiyaçları karşılayacak mescit, çocukların eğlenebileceği parklar, alanlar, çay bahçesi, millet kıraathanesi, dışında hiçbir yapı olmayacak" dedi. Kanal Ankara Projesi Nereye Yapılacak?3 milyon metrekarelik dev bir alanı kapsayan Kanal Ankara ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafında parça parça değil bir bütün şeklinde yapılacağı gerekçesi ile iptal edilmişti. Yapılan yeni açıklama ile projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na aktarılacak. Kanal Ankara güzergahı olarak Aşağı İmrahor, Orta İmrahor, Yukarı İmrahor, Yakupabdal, Yeşilkent, Karataş ve Boztepe mahalleleri açıklanmıştı. 3 milyon metrekarelik dev bir alanı kapsayan proje Kanal Ankara Projesine Son DurumÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje devir alındığında Kanal Ankara ihalesi yapılacak ve ihaleye çıkan proje Gölbaşı sınırlarındaki Mogan Gölü ve Eymir Gölü'nün devamı olarak gerçekleştirilecek. Toplam uzunluğu 9,2 kilometre olan Kanal Ankara 7 etap halinde tamamlanacak. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@