Bakan Kurum "Kanal İstanbul Alternatifi Kanal Ankara Olacak!"

Ankara'nın en önemli projelerinden biri olan Kanal Ankara projesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı Mustafa Tuna denetimlerde bulundu.

Emlak Haberleri 10.11.2018 - 19:43 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ankara'nın en önemli projelerinden biri olan Kanal Ankara projesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı Mustafa Tuna denetimlerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Kanal Ankara projesi için saha incelemesinde bulundu. Yapılan inceleme sonrasında Bakan Murat Kurum basın mensuplarının karşısına çıktı ve bir dizi açıklamada bulundu. Vadi Ankara adı ile de anılan Kanal Ankara projesinin önemine değinen Bakan Kurum "Kanal İstanbul projesinin alternatifini burada Kanal Ankara olarak gerçekleştireceğiz" dedi. Bakan Kurum" Ankaralılara Geniş Bir Sosyal Alan Kazandıracağız" Kanal Ankara Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum " Burası Başkanımızın da dediği gibi 9 kilometre, 10 kilometrelik bir alan. Toplamda 3 milyon metrekareyi içeriyor. Bu alan içerisinde rektorasyon alanları, yürüme alanları, koşma alanları, bisiklet yolları olacak ve Ankaralılara sosyal alanda kazandıracağımız büyük bir alan olacak. Bizim Ankara'da gerçekleştireceğimiz millet bahçesi projelerimiz de var. Atatürk Kültür Merkezi millet bahçesi ve Gölbaşı millet bahçesi projelerimiz var. Ancak Ankara Kanal Projesi de Ankaralılar için büyük bir önem taşıyor. Kentsel dönüşüm ile ilgili ay sonuna kadar stratejik planımızı hazırlayacağız. Bundan sonra çok katlı binalara geçit vermeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bizim kültürümüzü yansıtan az katlı binalarla kentsel dönüşüme yöne vereceğiz." dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@