Bakan Kurum: Konya Akçeşme Mahallesi'nde 12 Riskli Bina Yıkılacak, 24 Bina İse Yenilenecek!

Bugün gelen acı haber ile babaannesi ile 2 torununa mezar olan çöken bina haberinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 10.12.2019 - 20:31 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Bugün gelen acı haber ile babaannesi ile 2 torununa mezar olan çöken bina haberinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önemli açıklamalarda bulundu. Bölgede kentsel dönüşüm başlıyor!

Kendisi de Konyalı olan ve sık sık Konya'yı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Akçeşme Mahallesi'nde çöken bina hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 12 Bina Acilen Yıkılacak, 24 Bina İse Riskli Bina Statüsünde Yenilenecek! Konu hakkında açıklamada bulunan Çevre e Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Konya’da iki katlı binanın çöktüğü Akçeşme Mahallesi’ndeki incelemelerimiz neticesinde riskli olduğunu belirlediğimiz 12 binanın yıkımına, 24 binanın ise riskli bina statüsünde yenilenmesine karar verdik. Çalışmalarımızı vatandaşımızı mağdur etmeden, hızla sonuçlandıracağız" dedi. 

KONYA KARATAY AKÇEŞME MAHALLESİ'NDE 2 KATLI KERPİÇ BİNA ÇÖKMÜŞTÜ! Konya'nın Karatay ilçesinde 2 katlı kerpiç binada çökme yaşanmıştı. Bu sabah saat 09:15'te yaşanan acı olay sonrasında 2 katlı kerpiç bina henüz belirlenemeyen nedenle çökme meydana gelmiş, enkaz altında kalan 3 kişinin ise cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Konya'nın Karatay ilçesine bağlı olan Akçeşme Mahallesi Burç Sokak'ta bulunan 2 katlı evin önüne gelen ekiplerin titiz çalışmaları sonucunda enkaz altında kalan kişilerin cansız bedenleri çıkartılırken, çalışmaları komşuları gözyaşları ile izledi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@