Bakan Kurum Müjdeyi Verdi "Projelere Başlayacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum son dönemde kaçak yapılaşma ile gündemden düşmeyen Kapadokya bölgesini ve Nevşehir'i ziyaret etti.

EMLAK HABERLERİ 23.11.2018 - 20:00 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum son dönemde kaçak yapılaşma ile gündemden düşmeyen Kapadokya bölgesini ve Nevşehir'i ziyaret etti.

Nevşehir kentsel dönüşüm projelerini değerlendiren Bakan Kurum bölgede bulunan yapıların kesinlikle Nevşehir'e yakışmadığını belirterek bu alanların hızla yenileneceği müjdesini verdi. Bakan Kurum "Nevşehir Kalesi etrafındaki ve şehir merkezindeki kentsel dönüşüm ile turistik alanlardaki ticari yapılar, Nevşehir’e yakışmıyor. Buradaki alanları da yerinde inceleyip, bir an evvel projelere başlayacağız" dedi.Nevşehir Millet Bahçesi Müjdesi Geldi!Murat Kurum yapmış olduğu açıklaması ile Nevşehir'e millet bahçesi müjdesi de verdi. Bakan Kurum  "Bu ziyaretler çerçevesinde Nevşehir’imize güzel bir Millet Bahçesi kazandıracağız. Nevşehir Kalesi etrafındaki ve şehir merkezindeki kentsel dönüşüm ve turistik alanlardaki ticari yapılar, Nevşehir’e yakışmıyor. Buradaki alanları da yerinde inceleyip, bir an evvel projelere başlayacağız. İlçelerin ihtiyacı olan atık su arıtma tesislerine ilişkin belediye başkanlarımızla toplantı yaptık. Bir kısmını SUKAP bir kısmını da belediyelerimizin düzenlemeleriyle asfalt, yol gibi talepleri de Çevre Yönetimi Genel Müdürü ve İller Bankası Genel Müdürü ile çözümlerini bulacağız.Nevşehir bulunduğu konum itibarıyla alanın büyük bir bölümü sit ve özel koruma bölgesi. Buna ilişkin Turizm Bakanı ile görüşmelerimiz var. Turizm sektörünün daha da ileriye taşınması, alan başkanlığı olması noktasında çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Ecdadın bize emanet ettiği daha güzel Nevşehir gerçekleştirme noktasında projeleri gayretle gerçekleştirmeye çalışacağız" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@