Bakan Kurum "Yerinde Kentsel Dönüşüm En Büyük Önceliğimiz"

Depreme hazırlanmak ve daha modern yaşam alanlarına kavuşmak için Türkiye kentsel dönüşüm projelerine tüm hızı ile devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 09.09.2018 - 14:30 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Depreme hazırlanmak ve daha modern yaşam alanlarına kavuşmak için Türkiye kentsel dönüşüm projelerine tüm hızı ile devam ediyor.

Bakan Murat Kurum Soğanlı Kentsel Dönüşüm Alanı'nın ardından ziyaret ettiği Osmangazi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde gazetecilere çok önemil açıkmalarda bulundu. Tüm Türkiye geneline yayılan kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamada bulunan Kurum herkesin kabul ettiği, tartışılmayacak derecede başarılı projelere imza atmak amacıyla çalıştıklarını söyledi. Yerinde Kentsel Dönüşüme Ağırlık Vereceğiz! Bakan Murat Kurum "Kentsel dönüşüm bizim için önemli. Kentsel dönüşümde yoğunluk artışıyla değil, mevcutta, yerinde dönüşümle, vatandaşımızın gönül esasına dayalı dönüşümle yapmak istiyoruz. Bu, çok önemli, yaptığımız dönüşümler tartışılır değil, gerçekten, herkesin, şehrin memnun olduğu projeler olmalı.Bu noktada ilçe belediye başkanlarımızla kararlar aldık. Şehrin silüetine zarar veren projelere ilişkin de süreç içinde gereken neyse bu yapılacak. İnşallah hep birlikte göreceğiz. Biz, geleceğimize, çocuklarımıza güzel şehirler bırakmak istiyoruz.Bu noktada biz yöneticilere bugün düşen görevleri de yerine getirmemiz gerekiyor. Bu manada zaten şehirde bir birliktelik var. Biz de bakanlık olarak bu birlikteliğe destek vereceğiz inşallah ve kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz.Bunun dışında millet bahçesi noktasında şehirdeki eski stadyumumuzun olduğu yere millet bahçesi yapma konusunda bakanlıkla birlikte belediyemiz çalışacak ve inşallah sahadaki uygulamayı da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yapacak. Orada şehrin nefes alacağı, insanların tüm ihtiyaçlarını giderecek bir millet bahçesini, inşallah yakın zamanda gerçekleştiriyor olacağız." diyerek çalışmaların devam edeceğini söyledi. emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@