Bakan Kurum'dan Avcılar Tahtakale Mahallesi İmar Durumu Hakkında Son Dakika Müjdesi Geldi!

İstanbul'un deprem riski yüksek ilçeleri arasında yer alan Avcılar'da Tahtakale Mahallesi sakinlerinin beklediği müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum verdi. Tahtakale Mahallesi son durum ne?

Bakan Kurum'dan Avcılar Tahtakale Mahallesi İmar Durumu Hakkında Son Dakika Müjdesi Geldi!

Tahtakale Mahallesi imar durumu sonunda çözüldü! Tahtakale Mahallesi sakinlerinin uzun süredir beklemiş olduğu müjdeyi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum resmi sosyal medya hesabı üzerinden verdi.

Uzun süredir imar durumu hakkında hak mücadelesi veren ve eylemler gerçekleştiren Tahtakale sakinleri bekledikleri müjdeli haberi alırken verilen müjde uzun süredir imar sorunu yaşayan diğer mahalleler için de heyecan yaşanmasına neden oldu. İstanbul'un tarihi mahalleleri arasında yer alan ve pazarı ile ünlü olan Tahtakale böylelikle kentsel dönüşüm konusunda önündeki en büyük engeli aşmış oldu.

TAHTAKALE İMAR DURUMU HAKKINDA SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile "İstanbul Avcılar ilçemizin Tahtakale Mahallesi'nde, hemşehrilerimize söz verdiğimiz üzere mahallemizin imar planlarını onaylayarak vatandaşlarımızın devam eden imar sorununu çözüme kavuşturduk. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" diyerek Tahtakale Mahallesi imar planlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandığını duyurdu.

avcılar açıklaması twitter

İmar planlarının onaylanması uzun süredir bu konuda mücadele veren ve çeşitli eylemler yaparak imar planının çıkartılmasını isteyen mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. İmar planlarının bakanlık tarafından onaylanması ile beraber İstanbul'un deprem riski en yüksek ilçeleri arasında yer alan Avcılar ilçesinde bulunan mahalle için kentsel dönüşüm süreci de hızlandırılacak. Deprem riski yüksek binalar yıkılarak yerlerine depreme dayanıklı yeni binalar inşa edilecek.

SONRAKİ HABER