Bakan Kurum'dan Büyük Jest! Ziyaret Ettiği Ailenin Ev Taksitlerini Tek Kalemde Sildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Sincan'da bir ailenin evine konuk olarak ailenin tüm ev borcunu üstlendi.

Emlak Magazin 06.04.2022 - 15:26 06.04.2022 - 15:27 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sincan TOKİ şantiyesindeki işçilerle yaptığı iftar sonrasında ilçede ikamet eden Aydın ailesinin evine gitti. Ailenin sorunlarını dinleyen Kurum, görülmemiş bir jest yaparak ailenin kalan ev taksitlerini ödeyeceğini söyledi. 

EVİN BORCUNU SİLDİ, YARDIM BAĞLADI

Bakan Kurum, ziyaret ettiği ailenin evlerinin borcu olduğunu, baba A.A'nın bel fıtığı nedeniyle işi bırakmak zorunda kaldığını ve annenin ise ameliyat olması gerektiğini öğrendikten sonra sağlık yetkililerini arayarak ameliyat işlemlerinin başlatılması için talimat verdi. 

Kurum, ailenin oturdukları evi alabilmek için yüklü bir borca girdiğini ve borcu ödemek için çalışmak zorunda olduklarını belirtmeleri üzerine, '' Evin borcunu dert etmeyi. Önce sağlığınıza kavuşun '' diyerek aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla destek sağlanmasını istedi. 

bakan kurum borç jesti

EVDEKİ ÖĞRENCİYE BURS BAĞLADI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, evin kalan borcunu üstlendiğini bildirerek bu ailenin sorunlarının en kısa zamanda çözülmesi için gerekli talimatları verdi. Ayrıca ailenin en büyük çocuğu olan ve üniversiteye hazırlanan genç kız için de burs bağlanacağını ifade etti. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, genç kız için kurs imkanı da sağlanacağını ve babaya da sağlığına uygun bir iş verilmesi için harekete geçeceklerini söyledi. 

bakan kurum borç2

Bakan Kurum'a teşekkür eden evin babası A.A, kendisinin yetimhanede büyüdüğünü ve devletin sahip çıktığını söyleyerek '' Bir gün bu garibin evine de gelinir mi? diye içinden geçirdiğini ve sonunda hayallerinin gerçek olduğunu belirtti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@