Bakan Kurum'dan Emlak Bankası Katılım Bankası Kredi Açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzenlenen Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı sonrasında Emlak Bankası hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.01.2019 - 14:00 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzenlenen Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı sonrasında Emlak Bankası hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Antalya'da, 2023'e Doğru Türkiye'de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı'nın son gününde Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Emlak Bankası Açıklaması Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Emlak Bankasının kurulmasıyla, sektörün ithalatını azaltmayı hedefliyoruz. Bankamız ile sektörümüze katkı sağlayacak, kentsel dönüşümde uygun kredi verecek ve ülkemizde ithal edilen malların yerli üretimine katkı sağlayacak sürecide başlatmış bulunuyoruz" açıklamasında bulundu. 

Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi Yayımlandı! Yayımlanan Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı sonuç bildirgesi içerisinde 22. madde ise Emlak Bankasına ayrıldı. Maddede "Emlak Bankası kurulacak ve bir katılım bankası olarak yeniden faaliyete başlayacaktır. Türkiye Emlak Katılım Bankası sektöre finansal çözümler üretecek, yerel üretimi destekleyecek, sürdürülebilir büyümeye hizmet verecek, toplumun sosyo ve ekonomik katkısına destek sağlayacak projelerde yer alacaktır" Emlak Bankası Konut Kredisi Verecek Mi, Taksitle Ucuz Konut Satışı Yapacak Mı?Vatandaşlar Emlak Bankası tarafından düşük faizli konut kredisi verilmesi ve taksitle ucuz sıfır konut satışı yapmasını bekliyordu. Yapılan açıklamada sadece kentsel dönüşüm kredisi maddelerde yer aldı. Ancak detaylar bankanın kesin olarak faaliyete geçtikten sonra açıklanacak gibi görünüyor. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@