Bakan Kurum'dan Evi Olmayan Dar Gelirli, Asgari Ücretli Ailelere Ucuz Konut Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak bir proje geliştirdiklerini belirterek alt gelir grubu, asgari ücretli, dar gelirli vatandaşları kira öder gibi taksitle ucuz ev sahibi yapacakları müjdesini verdi.

EMLAK HABERLERİ 01.12.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak bir proje geliştirdiklerini belirterek alt gelir grubu, asgari ücretli, dar gelirli vatandaşları kira öder gibi taksitle ucuz ev sahibi yapacakları müjdesini verdi. Detaylar haberimizde!

Ev sahibi olamayan dar gelirli aileler için ucuz ev müjdesi geldi. 



Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verilen konut müjdesi yeni açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi. 



Dar Gelirli Aileler İçin Devlet Yıllık 150 Bin Konut Üretecek! 



Ucuz konut müjdesi hakkında açıklama yapan Bakan Kurum "Tüm şehirleri kapsayan alt ve orta gelir grubuna hitap eden projeleri yapacağız. Yıllık 100-150 bin konut hedeflerinin olacağı çok anlamlı projeyi gerçekleştirmiş olacağız" diyerek yıllık 150 bin konut üretileceğini söyledi. 



Ucuz Ev Almak İsteyenler Burada Toplanıyor >>>KATILMAK İÇİN TIKLA



Yılda 300 Bin Konut Üretimi İle Kentsel Dönüşüm 5 Yılda Tamamlanacak



Türkiye'nin fay hattında olduğunu hatırlatan Bakan Kurum " Belirlemiş olduğumuz hedef doğrulusunda artık konuşacak süre kalmadı iş yapma zamanı. Kentsel dönüşümle ilgili 1,5 milyon acil öncelikli dönüştürme hedefledik. Yılda 300 bin ile 5 yılda dönüşüm sürecini tamamlamak istiyoruz. T. C. Hazine ve Maliye Bakanlığımızla birlikte alt ve orta gelir grubuna yönelik bir projeyi hazırlıyoruz.



Tüm şehirleri kapsayan alt ve orta gelir grubuna hitap eden projeleri yapacağız. Yıllık 100-150 bin konut hedeflerinin olacağı çok anlamlı projeyi gerçekleştirmiş olacağız. Böylece kentsel dönüşümdeki yıllık 300 bin hedefinin bir kısmını kamu olarak biz gerçekleştireceğiz. Bu yıl da 25 bini İstanbul'da olmak üzere kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarımız sürüyor" diyerek 



EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...



Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@