Bakan Kurum'dan Önemli Emlak Bankası Açıklamaları!

İnşaat sektörü ve ev sahibi olmak isteyen binlerce kişi tarafından büyük bir umutla beklenen Emlak Bankası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 21.11.2018 - 15:42 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

İnşaat sektörü ve ev sahibi olmak isteyen binlerce kişi tarafından büyük bir umutla beklenen Emlak Bankası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu sunumununda Emlak Bankası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Emlak Bankası 2019 Yılında Açılacak! Bakan Murat Kurum inşaat sektörünün büyük bir umutla beklediği Emlak Bankası hakkında da açıklamada bulunan "2017 yılında alınan Türkiye Emlak Bankası’nın tasfiye sürecinden çıkarılması kararının ardından 2018 yılında çalışmalara başlanmış ve Türkiye Emlak Katılım Bankası Anonim Şirketi adıyla faaliyete geçirilmesine karar verilmiştir. Kapsam değişikliğinin, sektördeki katılım bankacılığı payının %15’e yükseltilmesi hedefine önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir. Bunun yanında, ülkemizin son dönemdeki başarılı büyüme performansının lokomotiflerinden biri olan inşaat sektörüne ve gayrimenkul ile konut piyasasına da yeni çözümler sunmak amacıyla çalışmalara başlanmıştır" dedi. Emlak Bankası Açılışı İle İlgili Neler Yaşandı?Emlak Bankası hakkında açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum yürütülen çalışmalar kapsamında atılan adımları da kamuoyu ile paylaştı. Yapılan paylaşımda şu maddelere yer verildi. 
  • Bankanın Genel Kurulu Toplantısı Eylül ayı başında yapılmıştır. 

  • Bankanın Yönetim Kurulu ve Genel Müdürü belirlenmiş ve organizasyon şeması tamamlanmıştır. 

  • Bankacılık lisansı bulunmakta olan kurumun faaliyet iznini alabilmek için gerekli başvuru süreci başlatılmıştır.

  • Katılım bankacılığı statüsüne uygun bir ana sözleşme hazırlanmış ve olumlu görüş alınmıştır.

  • Geleneksel fonlama ve fon toplama modellerinin ötesine geçecek yapılar üzerine modelleme çalışmaları yapılmaktadır.

  • 2019 yılında BDDK dan faaliyet izninin alınması ve merkez şube açılışının yapılması ile birlikte, bankamız kendisinden beklenen projeleri hızla hayata geçirmeye başlayacaktır.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@