Bakan Murat Kurum "7,5 Milyon Riskli Yapı Kentsel Dönüşüm İle Yenilenecek!"

17 Ağustos 1999 yılında yaşanan büyük depremin yıldönümü nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 17.08.2018 - 10:56 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

17 Ağustos 1999 yılında yaşanan büyük depremin yıldönümü nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut Başkanı olarak son derece başarılı projelere imza atan Murat Kurum ardından yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmıştı. Göreve geldiği ilk günden bu yana son derece başarılı işlere imza atmaya devam eden Kurum kentsel dönüşüm hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 7,5 Milyon Bağımsız Birim Dönüştürülecek Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Tarihi tecrübeler şahittir ki deprem hayatımızın bir anına karşılık gelen tesadüfi bir olay değil gerçeğidir. Bilhassa deprem riski yüksek alanlarda çalışmalarımızı daha hızlı ve çözüm odaklı bir anlayışla sürdürmeye devam ediyoruz. Yapılarımızı depreme dayanıklı hale getirirken yerinde dönüşümü esas alıyor, vatandaşımızı mağdur etmeden alan bazlı dönüşüme önem veriyoruz” dedi. 7,5 milyon yapıyı yenileme hedefleri olduklarını belirten Bakan Kurum 100 günlük eylem planı içerisinde 23 bölgede yer alan 17 bin konut ve işyerini tamamlayacaklarını, yine bu süreçte 16 bin konut ve işyeri içinde temel atma işlemlerini hayata geçireceklerini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak tüm imkanların seferber edildiğini belirten Bakan Kurum Türkiye'nin beklenen büyük depreme hazırlanmasını sağlamanın en önemli öncelikleri olduğunu söyledi. Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Olarak 2 Milyon Lira Ödendi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde 2012 senesinden bu yana devletin 2 milyon lira harcayarak kentsel dönüşüm kira yardımı ödediğini belirten Kurum 1 milyon 300 bin adet bağımsız bölümün kentsel dönüşüm yenileme sürecinde olduğunu söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@